Wpis z mikrobloga

Nie wyobrażam sobie życia, że mam #!$%@?ć na jakimś gówno etacie za max 3-4 tysiące(w dużych miastach, powiatowe to wszedzie najniższa krajowa) i tak do emerytury jeśli dożyję. Całe życie robić na kogoś, pracować na czyjeś bogactwo.
Nie wiem co będzie, ale mam narazie 23 lata i nie widzę kompletnie dla siebie sensu życia, ja nie wiem jak to polacy robią, że po 30 nie robią samobója z taką wizją na cale życie. Co ich tu trzyma. Mnie nic.
Powiecie to załóż własną działalność. No tak fajnie, ale nie mam kompletnie głowy do takich rzeczy i nie mam pomysłu na firmę. Dodatkowo jestem niecierpliwy, wiec bawienie się z tymi stosami papierów do urzędów itp by mnie wykończyło psychicznie. Ehh nie ma tu miejsca na tym świecie ani nadziei dla chłopa.
  • 91
  • Odpowiedz
@Felixu zdobyj jakieś umiejętności żebyś na rynku pracy był warty więcej niż 3-4 tysiące. To nie jest nic trudnego ale niestety dużo ludzi jest leniwych i potrafi tylko narzekać i wymagać od innych
  • Odpowiedz
@Felixu zrób papiery np spawacza. Masz dobry moment na to. Najpierw do jakiejś gownofirmy idź złap doświadczenie, tak ze 2 lata. Równolegle ucz się języka np angielskiego. A potem paszport w łapę i możesz zwiedzić świat.
  • Odpowiedz
@Felixu: typowy gimbus co za 4k robić nie będzie, a jego jedyną umiejętnością jest klikanie na wykopie xD. Życie Cie dojedzie jak nie będziesz na garnuszku mamy, to się szybciutko ogarniesz :D
  • Odpowiedz
@Felixu: będąc w twoim wieku tez nie miałem pojęcia co mam robić, wiec zaczalem pracować za barem żeby mieć jakikolwiek przychód. Nie polecam, bo ta praca mnie ciągnęła w złym kierunku ale już rok półtora roku pózniej zacząłem robić w korpo a po 5 latach już mam umiejętności by zarabiać na tyle ze nie patrzę ile masło kosztuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Bez wykształcenia nie da
  • Odpowiedz
@dwarfguard: szanuję xD chłopie co ty gadasz, ten gosc to typowy rozszczeniowiec, jeśli będzie w czymś dobry to będzie zarabiać, ale gadanie ze za tyle to panicz robić nie będzie jest dziecinne nie sądzisz? na 100% chłop siedzi u mamy na garnuszku stąd takie #!$%@?.
  • Odpowiedz
co za 4k robić nie będzie


@reett: #!$%@?, a co to za życie za 4k pln? xD łoisz w pracy, zapłacisz czynsz, zjesz i #!$%@? masz.

ale oczywiście mentalność polskiego robala stawia pracę ponad wszystko i taki sobie racjonalizuje, że praca to cnota sama w sobie i pracować trzeba, nawet za grosze.
  • Odpowiedz
@Felixu: Czyli nie bedziesz pracować w miej płatnej pracy bo sie nie opłaca, chcesz zarabiać dużo, ale nic nie robisz w tym kierunku bo jesteś niecierpliwy i nie masz do tego głowy?
  • Odpowiedz