Wpis z mikrobloga

@s3b4: opcji jest sporo
Możliwe że to nieosiowość radełka, pływająca średnica filamentu i kilka innych czynników.
Jaka drukarka, jaki filament i jakie configi (czy jakieś domyślne?)
@s3b4: może masz krzywy stół? Pamiętaj, że stół nie nagrzewa się równomiernie więc mogą być lekkie odkształcenia i tam gdzie jest niżej to mogą wyjść takie kwiatki
@s3b4: na tym zdjęciu widać lepiej. Masz za mały flow. Można go podbić o jakieś 0,1% i zobaczyć czy jest jakiś efekt.
Ogólnie to prawdopodobnie jest kompromis do którego doprowadził producent. Z założenia lepiej żeby górna warstwa była domknięta/lekko nie domknięta niż przelana. Wtedy bardziej trzyma wymiary.
Tak czy siak drukarka to prusa , nie oczekuj zbyt wiele. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@sylwek2k: ptfe w głowicy - najgorsza opcja. Ale jak już masz może to być kwestia skręcenia samej głowicy. Może też odbiegać w tolerancji od poprzedniej. na jednej i drugiej głowicy masz dysze 0.4 ? A nie np 0.4 i 0.5 ?
@Dioromeh: @sylwek2k:
dorzuciłem nową ptfe, zapinkę, zniwelowałem luzy na tej zapince... okazało się, że prusaslicer ustawia flow na 95%. po ustawieniu na 100% na drukarce od razu zaczęło drukować poprawnie, później przejrzę ustawienia programu.

zamykam temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@s3b4: "prusaslicer z czarnej listy, zamykam temat " ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Już dosyć dawno przerzuciłem się na ideamaker'a. Lubię mieć swoje konfigi pod kontrolą.
okazało się, że prusaslicer ustawia flow na 95%


@s3b4:

i slusznie, tak powinno robic :P

Lubię mieć swoje konfigi pod kontrolą.


@Dioromeh:

ech... nie ma idealnego slicera, co w jednym jest zrobione lepiej, to w drugim jest zdupcone...