Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema mirki. Chciałem kupić MacBooka air z m1. Pierwszy mój mac ever, ale miałem okazję używać imaców w szkole. Planuję głównie używać go do montażu i edycji zdjęć. Wiem, że radzą sobie z tym dobrze, ale jak to wygląda z baterią? Można długo montować w takim Premiere czy Davinci bez potrzeby podpinania? Chodzi mi o samą pracę, nie o render.
Macie jakieś rady ewentualnie? Planowałem raczej kupić najtańszą wersję i dokupić SSD zewnętrzny.

#macbook #apple #montaz
  • 9
ale jak to wygląda z baterią? Można długo montować w takim Premiere czy Davinci bez potrzeby podpinania? Chodzi mi o samą pracę


@UkrywamSie: dłużej niż na jakimkolwiek sprzęcie z windowsem przy tej kulturze pracy (pasywny). Spokojnie wystarczy ci na wiele godzin pracy. Air ma chłodzenie pasywne i może ci od temperatury trochę skręcić zegary jak renderujesz np. bardzo długi materiał w 4k, zajmie trochę dłużej niż w pro ale się zrobi.
@UkrywamSie: Air ogólnie jest prostym, tanim laptopem, nie jest przeznaczy do jakiegoś mocnego katowania po kilka godzin 100% CPU. Pro potrafi szybko zbijać temperaturę wentylatorem, Air musi skręcić zegary.

@devones: A czy brak wiatraka ma jakiś duży wpływ na psucie się sprzętu?


@UkrywamSie: Wiatrak to właśnie jedna z ruchomych części mechanicznych która może się zepsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°) - tak poważnie to nie, komputer
@dziadmankowy: Korzystam z iMovie od wielu wielu lat, finalcuta się bałem jakoś zawsze, nie robię nic wymyślnego, jakieś sklejki na pamiątkę z wyjazdów itp itd. Co więcej da mi finalcutpro?
@devones co ciekawe jednak, z tego co widziałem, aira można w miarę bezpiecznie zmodowac by przewodził ciepło do obudowy dodatkowymi padami wklejonymi w środku i wtedy throttluje nawet mniej niż pro z wentylatorem, tyle że obudowa bardziej się grzeje (jest to bezpieczne bo komponenty są de facto chlodzniejsze).