Wpis z mikrobloga

BOTowisko - Piszemy chatbota w znanych komunikatorach

Cześć Wam!
Jakiś czas temu pisałem rozszerzenia do chroma i zdawałem z tego relacje na blogu.
Zainteresowanych tym tematem odsyłam szybciutko na stronę:
- https://high-five.cc/blog/category/google-chrome-extension/

Do pisania rozszerzeń oczywiście jeszcze wrócę. Wpadły mi do głowy nowe pomysły, które chciałym zrealizować i podzielić się nimi z Wami Lecz teraz chciałbym napisać coś o botach.

A po co w ogóle mi chatbot? Przecież to głupi, prosty programik, który i tak nic nie zrozumie co do niego napisze! To bezsensu!
Tak, racja! Dzięki za uwagę! Nara.

A na serio... dla mnie magia botów to:
- możliwość napisania niemal dowolnej usługi jako bota
- jedno i to samo znajome UI, użytkownik nie musi się uczyć obsługi od strony użytkownia
- nie zmuszamy użytkownika do instalacji jakichś aplikacji ze sklepów czy też wchodzenia na stronę www
- wszystko możemy zrobić z poziomu naszego ulubionego komunikatora

Okeey ale podaj jakieś przykłady co taki bot może robić? Co za usługi może serwować taki bot?
Bot może np.:
- serwować różne dane, statystyki, dane na życzenie
- znaleźć Ci dziewczynę albo chłopaka ;)
- powiadamiać nas o czymś ważnym
- sprzedawać (a nawet być sklepem)
- pomagać w pracy zespołom
- przesyłać ... memy
- edytować zdjęcia
W sumie to może niemal WSZYSTKO, bezsensu jest wymieniać dalej...

Nie przedłużając już zapraszam chętnych do pierwszego posta:
- Telegram Bot: Jak zacząć?

trzymajcie się! ヘ( ^o^)ノ\(^_^ )
ps dajcie znać co myślicie o botach, jakie macie doświadczenia z nimi!
Może w pracy na slacku czy gdzieś używacie botów?

#programowanie #csharp #dotnet #telegram

#botowisko <----- tag do obserwacji/czarnolisto
highfiveguys - BOTowisko - Piszemy chatbota w znanych komunikatorach 

Cześć Wam!
...

źródło: comment_1643832307VV85GzVBMXKjEK5qbTB40G.jpg

Pobierz
  • 7
@high_five_guys: No i fajnie tłumaczysz. Kilkukrotnie podchodziłem do rozszerzeń w Chrome, miałem jakieś pomysły swoje, ale zawsze poległem, bo znajomość JS u mnie zerowa i frustrowałem się, że w C# temat ogarnąłbym w chwilę, a przy JS szukanie najprostszych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@avangarda: haha tx! btw. imo dodatkową trudnością jeśli chodzi o rozszerzenia jest znalezienie jakby się wydawało prostych i oczywistych rzeczy potrzebnych na starcie. Rozwarstwienie na manifest 2 oraz 3 wcale nie ułatwia szukania materiałów w sieci. Owszem jest dokumentacja, ale jak dla mnie nie jest dla osoby, która przychodzi całkowicie z zewnątrz i chce coś zrobić. Sam na początku miałem w ogóle problem z prostym hello world, bo cos tam
@high_five_guys: ja napisałem bota w Pythonie, problem tylko taki, że nwm gdzie takie boty deployować. Jak wrzucę na jakieś hostingi to pojawiają się błędy połączenia (proxy?) czy jakieś inne gówna...