Wpis z mikrobloga

Jaką stawkę ryczałtu wybrać w 2022? Kalkulator stawek inFaktu

Podobno ryczałt to najprostsza forma opodatkowania w Polskim Ładzie. Tak pewnie uważają Ci, którzy nie próbowali jeszcze wyznaczyć odpowiedniej stawki dla swojego biznesu. Dlatego przy współpracy z ekspertem podatkowym i księgowymi stworzyliśmy darmowe narzędzie, które w tym pomaga.

https://www.infakt.pl/kalkulatory/kalkulator-stawek-ryczaltu/

#nowylad #podatki #ryczalt #programista15k #ekonomia #ksiegowosc
inFakt - Jaką stawkę ryczałtu wybrać w 2022? Kalkulator stawek inFaktu

Podobno ryc...

źródło: comment_1643801720MogtAsEbulw4XRNQNRtsyT.jpg

Pobierz
  • 70
@jurek-gagarin: generalnie nie jestem człowiekiem strachliwym, natomiast chciałbym zrobić to w 100% poprawnie, gdyż obawiam się US, który za 5 lat przyjdzie i każe mi oddawać ten hajs z odsetkami. Widziałem filmik Mentzena, myślałem o jakimś mniej mainstreamowej kancelarii. Nie znalazłem też za bardzo żadnego wzoru/tutoriala plus działam w bardzo wąskiej niszy. Ale dzięki!
@koalapower: Zeby zrobic to po bożemu to puszczasz wniosek do gus o ustalenie pkwiu na podstawie zadań które wykonujesz, nastepnie do kis o przydzielenie odpowiedniej stawki ryczałtu. Zadania/obowiązki podane do interpretacji powinny się pokrywać ze stanem faktycznym.
Wniosek do gus mozna puscic tutaj (znajomi juz czekaja od poczatku stycznia i jeszce bez odpowiedzi): https://lodz.stat.gov.pl/osrodki/osrodek-klasyfikacji-i-nomenklatur-urzedu-statystycznego-w-lodzi/formularz/
Wniosek do gus mozna puscic tutaj (znajomi juz czekaja od poczatku stycznia i jeszce bez odpowiedzi):


@jurek-gagarin: Jakiś czas temu mówiono że aktualny czas oczekiwania na odpowiedź to około 3 miesięcy. Ciekawe ile będzie teraz jak się wszyscy rzucą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@inFakt: Czemu "PKD 92.00.Z - Działalność związana z grami losowymi i zakładami wzajemnymi"

nie podlega opodatkowaniu ryczałtem

Z tego co wiem żadne z wyłączeń go nie dotyczy, a sławetny załącznik "nr.2" do ustawy listujący wyłączenia został wycofany w całości. Jest jeszcze jakiś powód, dla którego ten PKD nie może korzystać z ryczałtu 8,5% jeśli nie została mu ustalona specjalna stawka?
@fuxxiasty: W wypadku kontrli maja wglad do umowy twojej z kontrahentem i moga sprawdzic zakres obowiazkow tam wpisany. Jak i ciebie zapytac co dokaldnie tam robisz. A jak sie nie myle to jeszce kontrahenta moga odpytać co dla niego dokłądnie wykonujesz :) Oczywiscie wymienione zadania musza sie pokrywac z tym co jest objęte stawka ryczałtu w której sie rozliczasz. Mało tego, na ryczałcie powinienes prowadzic ewidencje czasu pracy, kiedy i jakie