Wpis z mikrobloga

Wczoraj na jednej z grup z ofertami prac dla juniorów w jednej z branż, pojawiło się ogłoszenie o rekrutacji na staż, w którym napisali m.in., że mile widziane jest doświadczenie przy pracy z czymś tam. Ironicznie to skomentowałam, że skoro wymaga się doświadczenia, to nie jest to rekrutacja na staż, a na jakieś stanowisko juniorskie. W odpowiedzi zjechał mnie jakiś #januszbiznesu który robił jakieś fikołki, jadąc po mnie, że jak mi się nie podoba i się tym nie interesuję, to niech zmienię branże XD wtf. Ja tylko odniosłam się do konstrukcji tej oferty.
A tak po prostu, smutne jest to, że ciężko wejść na rynek pracy, nawet o darmowy staż dla osoby bez doświadczenia jest trudno.. wiem po sobie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pracbaza #zalesie #staz
  • 7
@danken88: najlepsze, że ludzie z takim podejściem tłumaczą się tym, że jak mają komuś płacić za staż, kiedy ten ktoś nic nie umie i pracownicy poświęcają swój czas, żeby go w coś wdrożyć xD ja wszystko rozumiem, ale czasy się zmieniły, wszystko kosztuje, fajnie by było, jakby wynagrodzenie za tego typu staże pokryło chociaż koszty dojazdów i jedzenia do pracy
@Squirell_: z własnego doświadczenia wiem, że facebookowe grupy pracy dla IT to okropne miejsce do szukania pracy. Podpowiedzi co do edycji CV/robienia jakiegoś projektu na pokaz są spoko, ale same oferty "junior min 2 lata doswiadczenia" ze znajomością 5-10 różnych technologii w tym "mile widziana" znajomość jakiegoś obleśnego darmowego API z dokumentacją wyłącznie po indyjsku, które siłowo zostało dostosowane do potrzeb firmy.
Polecam wejść na justjoinit, zlokalizować wszystkie firmy w rejonie,
@konik_polanowy: Nie wiem czy jest jakaś różnica dla firm ale na "ręcznie" wysłane CV dużo częściej dostawałem odpowiedź. Firmy bardzo często szukają tylko mid/senior więc na takie ogłoszenie na justjoinit nie wypada wysłać CV bez doświadczenia - pewnie wyląduje w koszu z automatu, a tak sobie wejdziesz na ich stronę i ogólnie wyślesz CV jakby się zdecydowali wziąć kogoś z mniejszym doświadczeniem.