Wpis z mikrobloga

Halo #programista15k #jdg #januszebiznesu #finanse #banki.

Uświadomiłem sobie, że @mBank mi ciągnie 300pln rocznie za prowadzenie rachunku firmowego i przy tym nie mogę sobie nawet ustawić cyklicznej płatności do ZUS. Także papa @mBank.

Myślę nad ING, czy tam można ustawić cykliczną płatność do ZUS? Jeśli nie, jaki bank gdzie można i nie trzeba bulić za prowadzenie rachunku? Nie żeby te 300PLN to była jakaś duża kwota, ale skoro daję bankowi pożyczkę w postaci wszystkich moich wpływów, a on zamiast spłacać z procentem jeszcze mnie dyma, to czas się pożegnać.

#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AleOCoCiChodziZeTakWciazSieUganiasz: a przy przelewie do ZUS w tytule przelewu nie trzeba co miesiąc czegoś innego pisać? Tzn. czy w ogóle da się zrobić stały przelew?
Ja nie wiem, bo klikam z InFakt (mają wady, ale akurat to się wygodnie robi).

A reszty (podatek, VAT) pewnie nie da się tak cyklicznie, bo co miesiąc inna kwota.

Także jak i tak robisz 2 przelewy, to co za różnica czy 3?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AleOCoCiChodziZeTakWciazSieUganiasz: zrezygnuj z karty. Przelew rób z firmowego na swoje prywatne gdzie masz kartę. Po co ci karta na firmowym.

Ja mam w ING i właśnie mam za darmo, bo opłata byłaby tylko za kartę, z której zrezygnowałem, bo mi niepotrzebna na firmowym koncie.
@AleOCoCiChodziZeTakWciazSieUganiasz: Najtańszy jest Nest, wczoraj otworzyłem bo własnie mBank darmowy mi się skończył a jeszcze musze mieć walutowe, wiec robi się istotna kwota rocznie.
Nest działa bardzo wolno i wole mBank, no ale za kilka stówek przeboleje i mam kartę do rachunku firmowego za darmo. Alior i Santander chyba płacą na start
@AleOCoCiChodziZeTakWciazSieUganiasz: wyystarczy że przejdziesz się do placówki mBanku i poprosisz o darmowe konto. Mogą chcieć Ci włączyć jakieś dodatkowe usługi, ważne żeby były za 0 zł
Mi pani dała kredytówkę firmową za 0zł przez rok, po paru dniach z niej zrezygnowałem, ale konto darmowe przez kolejne 2 lata jest :)
a przy przelewie do ZUS w tytule przelewu nie trzeba co miesiąc czegoś innego pisać? Tzn. czy w ogóle da się zrobić stały przelew?

Ja nie wiem, bo klikam z InFakt (mają wady


@mk321: "W tytule przelewu nie podajesz dodatkowych informacji, takich jak NIP, REGON czy PESEL. Nie wskazujesz również okresu, którego dotyczy wpłata. Wpisujesz jedynie kwotę składek, nadawcę i odbiorcę płatności oraz numer rachunku składkowego."