Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że pociągnę jeszcze te 50 lat w dobrym zdrowiu psychicznym i załapię się na jakieś skopiowanie umysłu do jakiegoś komputera i będę sobie przez wieczność czytał książki i siedział na wykopie 24 h na dobę, również wśród innych transludzi. O skopiowaniu do innego ciała nie marzę, bo to pewnie będzie tylko dla najbogatszych.
#transhumanizm #rozprawaoczlowieku #przemyslenia
  • 15
@mrmydlo: No właśnie, z tym się mogę zgodzić. Natomiast co do trwałości lub nietrwałości ludzkiego mózgu to jest i na to pewne rozwiązanie. Otóż można by spróbować powoli podmieniać w mózgu neurony na jakiś sztuczny, trwalszy materiał. Proces należałoby wykonywać powoli, żeby zachować "świadomość" w ciele, podmiana od razu równałaby się po prostu usunięciu mózgu.
#!$%@?ąc od tego wszystkiego osobiście mam nieco bardziej negatywne i gorzkie przemyślenie na ten temat. Otóż uważam, że nieśmiertelność jest rzeczywiście już "o krok", ale my się jeszcze na nią nie załapiemy. Moim zdaniem to kwestia 100-200 lat, nie 50. Homo sapiens istnieje 200 tysięcy lat, a nasze pokolenie (plus minus jedno) urodziło się o te kilkaset lat za wcześnie. I to mnie irytuje :/