Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć
Czy ktoś z Was spotkał się może ze skróceniem zwolnienia lekarskiego na prośbę pacjenta? Mam ZLA na dwa tygodnie a minął niecały tydzień i czuję się lepiej a nie chcę też tracić premii. Nie wiem, czy muszę koniecznie iść do tego lekarza, u którego byłem (co nie jest możliwe, bo sam się rozchorował) czy np. do innego tej samej specjalizacji w tej samej placówce będzie ok?
Z góry dzięki
#l4 #prawopracy #pracbaza #zwolnienielekarskie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f7eb2499f26e000a5d2610
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: sama edycja ZLA jest możliwa, ale zajść muszą pewne przesłanki (np. błąd w danych). Techniczne rzecz biorąc można skrócić zwolnienie, ale oficjalnie nie z powodu ozdrowienia pacjenta a np. błędnie wystawionego zwolnienia. Musi to zrobić ten sam lekarz co wystawiał.

Żaden inny lekarz nie weźmie za to odpowiedzialności, bo jak by coś Tobie się stało w tym czasie to byłaby jego wina, że dopuścił Ciebie do pracy.

@husky83
@AnonimoweMirkoWyznania: po wypadku dostałem zwolnienie które chciałem skrócić bo pracuje zdalnie, mimo to żaden lekarz nie chciał soe pod tym podpisać. Również w kadrach dziewczyny mówiły ze nie słyszały żeby ktoś skracał L4. Wiec generalnie jest to chyba technicznie możliwe ale znaleźć lekarza będzie chyba ciężko