Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, problem natury #zwiazki na #emigracja #szwajcaria

Wraz ze swoja rozowa wyjechalismy do Lucerny pare lat temu i pracujemy tam, odkladamy i ogolnie mi sie super podoba ale...

... Ostatnio rozowa zaczela cos sie skarzyc na temat swojej sytuacji finansowej...
Zaczela mi wypominac ze poznala pare dziewczyn ze wschodu, szwajcarek, francuzek czy wloszek w naszym wieku (25-30) i zadna z nich nie pracuje tylko kazda ma faceta szwajcara, wlocha lub niemca ktory jej "zapewnia byt". A ona traci swoje zycie siedzac po 9 godzin pracujac w biurze...

Na poczatku troche to olewalem te teksty ale ostatnio jest tego coraz wiecej.

Teksty typu : "Jestem wysoka, szczupla, faceci sie za mna rozgladaja. A te niskie, grubsze dziewczyny nic nie robia tylko ogladaja netflixa, gadaja o glupotach i wstaja o 11 rano. Jest mi przykro ze zycie jest takie niesprawiedliwe. Nawet nie chodza na silownie by dbac o sylwetke! One nie wiedza gdzie lezy Polska! One nawet licencjatu nie maja"

albo

"Tyle lat studiow, podyplomowek, tyle lat doswiadczenia by teraz byc jedyna dziewczyna ktora pracuje. A one? Te francuski co maja 28 lat, juz trojka dzieci, facet pracuje. One nic nie robia tylko dobieraja sobie nowe meble do kuchni"

albo

"Popatrz po ulicy. Same mlode dziewczyny z dziecmi na zakupach za dnia. Jak rozmawiam ze szwajcarami z teamu to oni sie przyznaja ze ich zony czy dziewczyny to nie pracuja - bo i po co. Jak maja dzieci to drozej kosztuje nianka niz pensja ich rozowych. A jak nie maja dzieci to najczesciej tym dziewczynom bez edukacji sie po porstu nie oplaca pracowac."

Powiedzialem jej juz pare razy ze jezeli chce to moze rzucic prace i bede nas utrzymywac ale niech sie przygotuje ze bedziemy oszczedzac o wiele mniej bo moja pensja jest ok ale nie ma szalu. I to nastepny problematyczny punkt. Ja zarabiam troche mniej od mojej rozowej i ostatnio ona wypalila tekstem "Ty masz taka latwa prace, jezeli chcesz mnie utrzymywac to musisz znalezc o wiele lepiej platna niz moja. Tak to bysmy dalej tyle oszczedzali a do tego zebym nie musiala pracowac. Czemu te wszystkie dziewczyny NIC NIE ROBIA a ja musze wstawac, malowac sie, isc do pracy, podnosic kwalifikacje, starac sie, dostawac awanse i chodzic na glupie lunche?"

I wiecie co? I ma racje. Kto z nas by tak nie postapil jakby role byly odwrocone? Ale i tak to smutne w .#!$%@?

Nie wiem co robic bo mam wrazenie ze osiagnalem szklany sufit dla polaka w Lucernie a tez nie chce pracowac po 12h tylko by rozowa nie musiala nic robic. Ale tez wiem ze tuz obok jest jakis zapewne wysoki blondyn Gabriel ktory po rodzicach ma 2 kamienice i on sobie pomyka w swoim mercedesie AMG. Facet musi sie urodzic bogaty lub poprzez szczescie, inteligencje i prace osiagnac kariere. A kobieta nic nie musi robic i na zachodzie to widac o wiele bardziej niz w Polsce.

Smutno mi po prostu i chcialem sie wygadac. Smutno mi tez jest za moja rozowa ze czuje sie smutna i widzi te niesprawiedliwosc. Czuje sie jak ostatnie g.

#logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f7a49b99f26e000a5d208b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 78
@AnonimoweMirkoWyznania Gabriel ktory po rodzicach ma 2 kamienice i on sobie pomyka w swoim mercedesie AMG. Facet musi sie urodzic bogaty lub poprzez szczescie, inteligencje i prace osiagnac kariere. A kobieta nic nie musi robic

Pierwsza rada: odstaw wykop.
Stary myślisz, że 90% młodych ludzi ma zajebiście bogatych starych? Takich jest ułamek procenta. Pomyśl logicznie, myślisz, że banki mają się tak dobrze, bo każdy jest bogaty i nikt nie musi brać kredytu?
@AnonimoweMirkoWyznania ja pierdziele xD to ja zapieprzam w mojej pracy ujadając się z debilami w Bazylei, aby mąż nie miał wszystkiego na głowie, a tu taka gwiazda xDDD Co jest szklanym sufitem dla Polaka w CH? Mąż inżynier, ja też, zarabiamy spoko, a nie uważam, że osiągnęliśmy sufit xD Poza tym twoja zapomniała, że: - te nowe merce amg w 90% to leasing; rzadko kto kupuje tutaj auto na własność - jeżeli
a: A macie/planujecie dzieci? Bo rzeczywiście większość kobiet z dziećmi nie pracuje. Żłobki są strasznie drogie, a system podatkowy wręcz odradza pracowanie (chyba od 2022 limit się zwiększy do realnego 24k). A ponadto wtedy macie dla kogo się starać i oszczędzać. Z drugiej strony jeżeli nie i nie interesuje Was wątek FIRE itp., to jaki sens gonić za pieniędzmi? Zakładam, że skoro zarabiasz rzeczywiście blisko szklanego sufitu, to spokojnie utrzymacie się
różowa: Po co skończyła studia, jeśli jej planem jest siedzenie w domu brzuchem do góry? Uświadom ją, że te wszystkie bezrobotne koleżanki, bez wykształcenia są tak naprawdę na łasce swoich facetów. Mąż bije taką kobietę? Musi zagryźć zęby, bo przecież utrzymuje cały dom, ją i dzieci. W końcu bez żadnego doświadczenia w CV i wykształcenia do jakiej pracy ją wezmą? Jako kasjerkę w osiedlowym spożywczaku?
Mąż ją zdradza? Chodzi po nocnych
Layla: A czemu te panie co stoją pod latarnia, nic nie muszą robić, tylko cały dzień rozkładają nogi, a ja "życie marnuję", a one "cały dzień oglądają netflixa" i "urządzają kuchnię". Tak, to takie ambitne i.. Jezu to jest najgorsze te dziewczyny mają tyle czasu ale właśnie mimo że nie mają ambicji, by się rozwijać zawodowo, to mają tyle cennego czasu i nie mają, by rozwijać siebie. Tylko takie pokazuwy pewnie
@AnonimoweMirkoWyznania:

Znajdź laskę, która pracuje dla przyjemności - samorealizacji a nie kasy.
Bez względu ile byś nie zarabiał, zawsze ktoś w Szwajcarii będzie miał więcej.

Jak będziesz zarabiać 3x więcej niż teraz, to i tak nie dogonisz wszystkich.
A jej nie dogodzisz... dal lasce szukać szczęścia z kimś innym.
NietuzinkowyZiomek: Jezeli sa dzieci to rzeczywiscie czesto wynajecie opiekunki albo wyslanie dziecka do przedszkola w Szwajcarii moze zjesc pensje. Z drugiej strony jak nie ma dzieci to wtedy kobieta musi wszystko w domu zrobic. Ty co najwyzej wyrzucasz smieci, ale chata musi byc ogarnieta, jedzenie podane, wszystko poprasowane i poprane. Ciekawe czy taki podzial obowiazkow by sie jej spodobal. Wiadomo, ze istnieja ludzie, ktorych stac na nianie, gosposie, ogrodnika ale to