Wpis z mikrobloga

Po 8-9 latach używania wyłącznie iphone'ów i ipadów rozważam kupno telefonu z androidem. Tata se kupił galaxy m52 za 1300 zł i jestem pozytywnie zaskoczony jak to działa xd

Czy taki oneplus https://www.x-kom.pl/p/595880-smartfon-telefon-oneplus-8t-5g-8-128gb-5g-lunar-silver-120hz.html jest dobrym pomysłem? Chcę zainstalować lineageOSa albo coś takiego i f-droida.

Szukałem czegoś poniżej 6 cali, ale jak wrzuciłem takie kryteria na morele to mi zostały same iphone'y do wyboru (°°
#telefony #android
  • 29
@Firenz: s20 fe ostatnio zlapalem za 1850, regularnie jest chyba za 2k. Też przeszedłem z ajfona i jestem pozytywnie zaskoczony, poki co jeszcze się nie zająknął. Tylko tak jak wyżej pisali, ja mam te wersje nie z exynosem a z snapdragonem.
@tozalezyogunie: mam jeszcze galaxy a40 z pracy i się nim bawiłem. On się trochę tnie, ale no... to jest takie cokolwiek do odbierania telefonów. Nie podobają mi się samsungi z tego względu, że wszystko muszą mieć swoje i na równi z chromem jakiś samsung internet, galaxy store, samsung account, samsung cloud, wszędzie muszą coś wepchać a ja nie chcę.
@yhbgrobdoivbvwamsv: a masz wersję z 8 GB ramu czy 12? Bo wersja z 12 obecnie jest tylko w tym morskim kolorze obecnie dostępna ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co ciekawe czytałem internety i rozważałem też 8 Pro, 9tkę i ludzie na redditcie pisali, że 8t nadal lepszy pomimo wieku xD i to są wątki sprzed 3 miesięcy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Firenz: Jak chcesz bawić się w usuwanie usług Google to polecam Pixele. GrapheneOs ma chyba największe wsparcie w tym temacie. Z modeli to 4a 5g, a jeśli potrzebujesz większej wydajności to Pixel 6, aczkolwiek tutaj bym uważał, bo Google w tym roku mocniej kombinuje z 'hardware lockiem'. Samo odblokowanie bootloadera nie niszczy gwarancji, ale flashowanie roku już tak, aczkolwiek jakbyś musiał go oddać to możesz wgrać stocka i podobno przejdzie. A