Wpis z mikrobloga

Serio się pytam xD Widziałem oferty małych mieszkań na ImmoScout między kolo 1500 ojro i wrzucając w kalkulator podatkowy kwotę jaką znalazłem pod zapytaniem .net entwickler gehalt to pozostaje koło 1500 na rękę + jakieś opłaty i żarcie to trochę słabo ( ͡° ʖ̯ ͡°) , chyba ze właśnie się mylę
@KinderMilk Pracuję dla firmy z Monachium ale zdalnie. Życie tam wg mnie nie ma ekonomicznego sensu, oszczędzisz mało, a kupno własnej fajnej nieruchomości jest praktycznie poza zasięgiem. Także jeśli nie masz ciśnienia na to miasto z innych powodów to osobiście bym odpuścił.
@JackBauer: Szukam sobie jakiegoś miejsca do życia w przyszłości w Niemczech, a słyszałem ze Monachium jest fajne jeżeli chodzi o życie tam, mało przestępstw dużo pracy i blisko gór. Powoli przeglądając ceny mieszkań zaczynam dochodzić właśnie do tego wniosku ze to jest ekenomiczna katastrofa tam mieszkać. Polecasz jakieś miasta?
@KinderMilk Mieszkać ci się będzie dobrze, tyle że właśnie ciężko się czegoś dorobić tam. Także to już kwestia priorytetów. Z miastami nie doradzę bo na razie już zapuściłem korzenie w Polsce ;)
@KinderMilk: To już chyba bardziej gdzieś na mniejszej wiosce mieszkać i zdalnie pracować. Tak jak wyżej, zarobki w euro i życie w pl ma sporo sensu, tam programista to „normalnie” płatny zawód
@KinderMilk: dotnet dev w Monachium here, kawalerka to bardziej 800€ niz 1500, zalezy od stazu ale jesli nie junior po bootcampie to te 2k jak najbardziej zostaje a i nie jest to sufit. Na pewno ale wiecej sie odlozy mieszkajac gdzies indziej niz w Monachium i pracujac zdalnie.