Wpis z mikrobloga

Mam mały problem elektryczny i chciałem się upewnić, że nie umrę xD

Tydzień temu zaczęło wywalać jeden z bezpieczników ELCB. Mam takie dwa w mieszkaniu, jeden w segmencie kuchennym(podłączone na stałe są: mikrofala, lodówka oraz pralka), a drugi w lazience(podłączony na stałe jest podgrzewacz do wody). Wywala nr 1, w kuchni.

Z moich testów wynika, że:
1. Jak odłącze wszystkie urządzenia z nr 1, to bezpiecznika nie wywala, ale przycisk TEST nie działa.
2. Jak podłączę samą lodówkę, to wywala odrazu i nie da się załączyć.
3. Jak podłączę lodówke z pralką lub mikrofalą lub wszystko na raz, to wywala po kilku h i działa test.
4. Jak podłączę lodówkę pod nie ELCB to lodówka działa normalnie i tego bezpiecznika nie wywala.

Jak ktoś potrafi wywnioskować co to może być to bardzo dziękuje, elektryk powinien być w tym tygodniu, a post piszę, żeby się dowiedzieć czy mogę podłączyć lodówke do gniazdka pod innym bezpiecznikiem, czy to raczej wina lodówki i powinienem ją wyłączyć do czasu naprawy.
#elektryka
  • 2
@marcel1337: są dwie opcje:

Albo wymieniasz na pałę to RCD, albo wzywasz elektryka ze sprzętem pomiarowym do sprawdzenia działania urządzenia + zweryfikowania czy urządzenie wpięte do instalacji jest sprawne.

Kiedy była robiona ta instalacja?
Kiedy miałeś robione pomiary skuteczności ochrony przeciwporazeniowej?