Wpis z mikrobloga

  • 584
WPIS STARTOWY

Wiek: 35
Płeć: M
Wzrost: 182
Waga początkowa: 119,9

Odchudzam się już od października 2020 i od tego momentu zrzuciłem ponad 30kg. W tym roku kontynuuję swoje wyzwanie razem z wami :)

PS
Wyrazy szacunku dla @akeyo20 za sama akcję :)!!!

#zagrubo2022 #keto
Wpis dodany przez aplikację ZaGrubo
Dołącz do akcji
Pobierz
źródło: comment_1643542604C3eVVAd4lrrSbj0CCBCnV2.jpg
  • 60
@LebronAntetokounmpo: Dziękuję :). To miłe, że poświęciłeś swój czas, żeby kliknąć. Jak będziesz miał jakieś swoje sukcesy, koniecznie wołaj, abym również mógł ci pogratulować ^^

@HeWhoRemember: Teraz wcinam co 36h na zasadzie "intuitive", bo jestem na IF :). Pozwól, że to rozpiszę w kilku punktach:
1. Jestem na diecie ketogenicznej (mam lepsze wyniki badań po keto niż przed), więc raczej czuję się syty cały czas.
2. Wejście na tzw.
Pobierz
źródło: comment_1643545546zWCabWka44DFkbZvWNZTAQ.jpg
@thus: keto totalnie wyklucza IF. Już nawet nie patrzę na michę bo głowę dam, że to very low carb. Keto spoko jeśli chcesz uzyskać mega szybkie efekty w krótkim czasie, ale jak nie ma zdrowotnych wskazań nie przeciągaj bo zdrowie może się nagle sypnąć, a w najlepszym wypadku spalisz całą masę mięśni, które zbudowałeś nie tylko ewentualnymi treningami, ale dźwigając pewnie przez lata swoją masę. Jak celem jest zgubienie masy samej
I nie myl keto z brakiem uczucia sytości - jeśli jesz mega mało węgli to nie ma strzałów insuliny i możesz czuć się syty ale sajgon się robi na niekorzyść.
@Eshirael: Nie rozumiem co masz na myśli, że keto totalnie wyklucza IF?

Jestem zagłębiony i uważam keto za bardzo zdrową dietę. Jak pisałem wyżej - mam bardzo dobre wyniki (pewnie w marcu znów się będę badał) i na pewno lepiej niż wcześniej. Keto wcale nie jest złe na długi dystans, a wręcz przeciwnie. Jest to dieta polecana diabetykom, epileptykom, ludziom z chorobami nowotworowymi. Jadam bardzo dużo nieprzetworzonej i zdrowej żywności.

Co
@Gorejacy_krzak_agrestu: No właśnie jestem w trakcie pisania większego "artykułu" na mirko z podstawami keto. Myślę, że jak w tym wątku zapytasz, to ludzie pomogą. Już prawie kończę, więc jak ogarnę, to rzucę ci tu linkiem i przeniesiemy dyskuję tam właśnie ;)

@magenciorek: @sz-n: @damianooo8: Dziękuję za komplementy. Też z całego serducha wam życzę, żeby wszystko się udawało w waszych życiowych przedsięwzięciach ^_^

@thus: gratulacje mirku! Jedziesz dalej! Martwiące jest tylko twoje uczucie senności podczas postu. Kup sobie na wszelki wypadek glukometr i sprawdzaj, czy nie wpadasz w hipoglikemię. Zapewne przez swoją wagę miałeś/masz zaburzenia gospodarki węglowodanowej, więc szanse na hipo są całkiem spore.
@ruskitrol: Staram się jak mogę xD

@factoryoffaith_: BARDZO ci dziękuję za tę radę. Zaraz będę obczajał ten temat. Masz jakieś linki godne polecenia?

PS
Pragnę też jednak zaznaczyć, że ostatnio mam bardzo zaburzony sen, tj. z własnej winy kładę się spać koło 2:00-3:00 nad ranem xD
@thus: żadnego źródła, które omówi ten temat skrótowo nie mam. Nie jest jednak trudno o różne artykuły w temacie. Jeszcze ważne pytanie: nie jesteś na metforminie przypadkiem?
Keto samo w sobie powoduje obniżenie cukru. Podobnie jest z IFem - im dłuższy post tym niższe poziomy mogą się zdarzyć. Jeśli wcześniej miałeś problemy z insuliną/hipoglikemię (a na 90% miałeś, jeśli tyle ważyłeś), to to wszystko w sumie może doprowadzać do baaaardzo niskich,
@LaRauxe: @piotrek1989: SUPER! Chwalcie się, dawajcie foty i wołajcie! Będziem plusować :)!

***

Jeszcze ważne pytanie: nie jesteś na metforminie przypadkiem?


@factoryoffaith_: Nie wiem co to znaczy, ale domyślam się, że jakiś lek :P. Biorę tylko elektrolity :). Z tego, co piszesz, to jest to coś, nad czym powinienem się zastanowić, bo faktycznie zdarzało mi się mieć niepokojąco niskie wyniki. Tylko, że też był bład pomariu, bo mierzyłem się
@thus: Jeśli jesteś na keto to krzywych nie rób! Wyniki nie będą miarodajne, a badanie może być bardzo bardzo nieprzyjemne w skutkach ;) Ilość glukozy jest spora nawet dla ludzi, którzy 'odżywiają się' słodyczami. Także jeśli wcześniej nie miałeś krzywych, to teraz tylko sprawdzanie cukru glukometrem.
Skąd pewność, że był błąd pomiaru? 4,8 to niski wynik, ale jeszcze okej :} Sprawdzaj przed jedzeniem, godzinę po, 2h po, jak ci się zrobi
@LonNon: Nie planuję wracać na węgle - to raz. A dwa, że klasyczna dieta z obcięciem węgli na mnie po prostu nie zadziała ze względu na właśnie powtarzające się efekty jojo z przeszłości i rozlegulowany metabolizm. Teraz jest świetnie, czuję się świetnie. Dlaczego miałbym to zmieniać?

@igalic: Ślicznie dziękuję za kibicowanie. Jeśli masz w swoim życiu jakieś wyzwania, też życzę ci w nich powodzenia :)

@factoryoffaith_: Ok, dobrze wiedzieć.