Wpis z mikrobloga

  • 0
Jakiś czas temu pytałem Mireczków z tagu #fotografia o pomoc w podjęciu decyzji o zakup Full Frame Sony z serii A7. Ostatecznie wybiorę chyba A7RIII.
Teraz muszę dobrać jakieś odpowiednie szkła i zastanawiam się nad sigma 24-70MM F/2.8 DG DN Art lub sigma 85mm 1.4.
Planuję głównie robić fotografię uliczną, czasem jakieś portrety i krajobrazy.

Może ktoś polecić jeszcze jakieś w miarę ostre szkło w przedziale 35mm - 55mm do 4-5K? (bo pewnie tego typu obiektywy to must have przy rodzaju fotografii jaki chcę robić)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@MrProperr ważnej rzeczy nie dodałem. Głównie chcę celować w foto nocne, mam nadzieję że f2.8 poradzi sobie ze stabilizacją w tych warunkach na czasach 1/50 lub 1/60.
  • Odpowiedz
@duluke: 24-70 jest spoko, ale ta sigma optycznie jest gorsza od g mastera, ale nawet od canona 2.8 L II. Największym minusem tych szkieł jest waga, co powoduje, że do streeta są raczej średnim pomysłem. Zastanów się nad tamronem 28-75. Wiem, że zakres nie ten, ale jest mały, lekki, rewelacyjnie ostry, no i niedrogi.
  • Odpowiedz
@duluke: ech, też mi się marzy, ale jak pomyślę że trzeba zmieniać całe szkło, to mi serce pęka :/
Szeroki kąt na 1.4 kosztuje pewnie więcej niż mój samochód...
  • Odpowiedz
@duluke: Obczaj z małych tematów Sonego 35/1.8 i zeissa 55/1.8. Ten drugi jest mega chwalony. Jak Ci się chce dźwigać to sigma 35/1.4 no i 50/1.4, ale po czasie osobiście wolę iść w niższą wagę i rozmiar
  • Odpowiedz