Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eresen: ja mam w Warcie ubezpieczenie mieszkania + OC w życiu prywatnym. I już ci powiem, że np. w ramach tego ich all risks nie mam ubezpieczonych sprzętów RTV w domu. Ale już jak dziecko moje uszkodzi sprzęt u kogoś innego w domu to z tego OC jest ubezpieczone
¯_(ツ)_/¯

Mogę podesłać Ci OWU do czytania ;)
  • Odpowiedz
@staryhaliny: All Risk to zakres ryzyk a nie przedmiot ubezpieczenia. Przedmiotem są nieruchomość i ruchomości. Jeśli nie objąłeś ruchomości ochroną, to nie masz ochrony na sprzęt rtv.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AlNeri: rozumiem. No właśnie okazało się, że jak rozwalę sobie przypadkowo TV w domu to ubezpieczenie nie obejmuje. Ale już np. gdyby doszło do przepięcia albo gdybym przy okazji demontażu klimatyzatora #!$%@?ł TV to już obejmuje ;)
  • Odpowiedz
@staryhaliny: To o czym piszesz to Szkody własne i one z wiadomych względów w większości firm nie są objęte ochroną lub są ale z dużym udziałem własnym. Chodzi o to że polisa to nie fundusz remontowy i każdy by sobie mógł „przypadkowo” zrzucić TV ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szikagobyk: 291 zł płaciłem we wrześniu 2021.

Nazywa się to Warta Dom Komfort - OWU znajdziesz w sieci.

Wchodzi w to:
Lokal mieszkalny - suma ubezp. 400k zł
Ruchomości domowe do 15k (ale tu uwaga na wyłączenia z owu)
Koszty poszukiwania szkody do 20k
OC w życiu do 50k

I w all risks mam: wszystkie zdarzenia nagle (bez wyłączeń z §7 owu), pożar powódź wybuch silny wiatr, grad pioruny, uderzenie pojazdu,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jestem_Tutaj: czym się różni wyposażenie mieszkania 45 m² od wyposażenia mieszkania 75 m²?

Rozumiem, że jest nominalnie więcej metrów wykończenia posadzki, więcej ścian itd., ale jeśli mowa o ruchomościach, czyli samego wyposażenia w meble, RTV, AGD, armaturę to chyba jest mniej więcej tyle samo ¯\_(ツ)_/¯

Jak tak liczę wartość mebli i sprzętów to nie wiem czy 20k wyjdzie. Oczywiście zakup nowych to wyszłoby może z 30k.

OCwżp to rozumiem niezależnie od
  • Odpowiedz