Wpis z mikrobloga

@ventris: bardzo subiektywnie to bym wolał chyba dwa typowe biurowe HP (o ile znajdziesz dwie matryce z takim samym odcieniem xD) niż ultrawide. Ultrawide ma to do siebie że jest szeroki, więc albo patrzysz na środek, przez co ultrawide nie ma sensu albo masz dwa okienka z których niewygodnie się korzysta.

Wiem że wykopki czasem chwalą ultrawide, bo nie ma ramki i można dzielić ekran. Jakiś dzban w pracy, bez konsultacji
@ventris: coś z odysei g9 od samsunga. Podstawowy model (CRG49...) da się nawet w 4k dostać. A co do rozdziałki to 1440p poziomo jest optymalne przy tej wysokości.

Co do opowieści o dzieleniu powyżej sam byłem podobnego zdania aż spróbowałem. Dwa słowa klucze zakrzywiony i sprzętowy picture by picture. Ogarniam bez ruszania głową cały obraz i mogę za 1 naciśnięciem przycisku zrobić z monitora sprzętowo 2. A na codzień pracuję w
@Abel11 - no właśnie, kupię CRT i zaoszczędzę :)

@Paczek_w_masle, @keton22 dzięki za odpowiedzi.

Aktualnie korzystam z monitora wide (29") i lepiej mi się pracuje niż przy 2 monitorach nie-wide.

49" to trochę za dużo. Celuje w coś w okolicach 34". Myślałem nad Xiaomi Mi Gaming Monitor 34, ale tam nie ma 4K.