Wpis z mikrobloga

@hankel: A mody też interesują czy tylko "czysta" vanilla? Jeśli lubiłeś klasycznego Rome ( z 2004) to Remastered będzie idealny, ale możesz nie chcieć płacić drugi raz za to samo, ale lepszą grafiką i parę usprawnień.
A skoro grałeś w Rome 2 to może Atilla z dodatkiem Era Karola Wielkiego. Bo Saga pokroju Troy albo Britannia są takie se. Three Kingdoms ( te o starożytnych Chinach) nie grałem więc nie oceniam.
@hankel wszystkie są w pewnych aspektach dobre, kwestia wyboru okresu historycznego jaki Cię interesuję.
Attyla to świetny total war z duża baza znakomitych modów.
Three Kingdoms to najbardziej rozbudowana pod względem dyplomacji gra i moim zdaniem najtrudniejsza.
Thrones od Brytania to ciekawe podejście do systemu prowincji, rekrutacji i ogólnie powiew świeżości, zmarnowany przez brak rozwoju.
@hankel Crusader Kings 3 to jak coś zupełnie inny klimat niż gry TotalWar. Ja osobiście przegrałem godziny w Rome 2 i Medievala 2 z dodatkiem.

Polecam Shoguna 2 z dodatkami bo jest miodny. Attyla mi nie siadła a w Britannie grałem może 10 minut ale jakoś nie złapałem bakcyla.

To w takim razie zostaje Shogun 2 do polecenia ;)