Wpis z mikrobloga

Mam taki licznik CO2 w #mieszkaniedeweloperskie i zastanawiam się jaka jest dokładność tego oraz jak bardzo jestem dymany przez spółdzielnie. Liczniki są po 3 sztuki w skrzynce i panuje tam ukrop - z tego powodu odnoszę wrażenie, że mimo zakręcenia u siebie wszystkich grzejników on nadal coś tam nakręca bo dookoła jest ciepło? Czy to możliwe?
#budownictwo #nieruchomosci

Pytanie 2: czy lepiej dla takiego licznika ustawiać termostaty na powiedzmy 3 i delikatnie korygować, czy w przypadku nieobecności w mieszkaniu np. 2-3dni lepiej zakręcić całkiem, a potem grzać wychłodzone mieszkanie ?
tomtom92 - Mam taki licznik CO2 w #mieszkaniedeweloperskie i zastanawiam się jaka jes...

źródło: comment_1643294159gwYd3AFew826eSxknKT2Vl.jpg

Pobierz
  • 12
Mam taki licznik CO2


@tomtom92: A co ma CO2 do podliczania kosztów ogrzewania?
Ten ciepłomierz będzie zawsze coś tam zliczał, bo nawet skręcone na minimum termostaty nie pozwolą na spadek temperatury poniżej 17-16 stopni.
@mayek: moje przejęzyczenie z tym CO2 - napisałem jako określenie że chodzi o samo ogrzewanie
Jak pisałem chodzi o blok i dostarczane ciepło z centrali a tutaj jest tylko ten ciepłomierz
@tomtom92: to jest najbardziej gówniany sposób rozliczania kosztów ogrzewania. Licznik rzeczywiście nalicza ilość zużytej energii, ale zupełnie nie uwzględnia się w tym zapotrzebowania na energię jaka jest potrzebna aby ogrzać mieszkanie.
Zmierzam do tego, że ciepło w mieszkaniu uzyskuje się nie tylko z grzejnika, dla przykładu, ktoś może mieszkać na parterze, ale pod mieszkaniem jest suszarnia, więc ma ciepłą podłogę. Albo są mieszkania środkowe, które z każdej strony ma sąsiednie mieszkania,
dla przykładu, ktoś może mieszkać na parterze, ale pod mieszkaniem jest suszarnia, więc ma ciepłą podłogę


@lipszczak: albo ma pod sobą garaż i ma zimno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nigdy nie znajdziesz uczciwego sposobu rozliczania, bo zawsze każde mieszkanie będzie inne i zawsze każdy będzie preferował inną temperaturę
odłogę. Albo są mieszkania środkowe, które z każdej strony ma sąsiednie mieszkania, które też są ciepłe. Albo też przez mieszkania przechodzą piony grzewcze, które też oddają energię.

Jak masz mieszkanie na ścianie szczytowej, albo na ostatnim piętrze to masz zimną ścianę z dużymi stratami. Niby wprowadza się współczynniki korygujące, ale nie zawsze to zdaje egzamin. Bo jak sąsiad od wewnętrznej zacznie oszczędzać, to się okaże że skrajne mieszkanie nie dość, że ma