Wpis z mikrobloga

Jako były fanboy google wrzucam moje obecne przemyślenia na temat tej firmy:

Google nie dba o aplikacje Jest taka fajna stronka https://killedbygoogle.com i pokazuje ona ile projektów zostało ubitych przed google. Czasami mają naprawdę ciekawy pomysł ale nie promują w ogóle aplikacji a później je ubijają. Jako programista sytuacja jest podobna - tak naprawdę zastanowiłbym się 10 razy zanim wykorzystałbym takiego Darta czy Fluttera w swojej aplikacji. Pisałem hobbystycznie aplikacje na androida i ja #!$%@? jaki syf w api to się w głowie nie mieści.

Google nie dba o spójność, nie ma wspólnej wizji. Najlepszy przykład do komunikatory, google zrobiło ich z 4-5? Może więcej nie chce mi się liczyć. Większość ubiła. Część aplikacji google ma swoje komunikatory które nie są zintegrowane z duo.

Poza głównymi produktami google (jak przeglądarka i gmail) robi software na #!$%@?. Chromecast z google TV ma gigantyczny problem bo aplikacje agresywnie #!$%@?ą dane, czasami potrafią nawet zajmować 1 gb danych, a pamięć wewnętrzna chromecasta to 4 gb. System nie ma żadnego mechanizmu automatycznego czyszczenia cashe'u aplikacji i nie ma też limitów cache'u per aplikacja, więc jest #!$%@?. Inny problem; każda aplikacja w takim android tv zachowuje się trochę inaczej. Nie ma spójnego zachowania. Generalnie system wydaje się nieprzemyślany i na siłę wrzucony dla TV. To samo można powiedzieć o androidzie. Pixele od Google czyli w teorii najlepsze smartphony zamulają z czasem, najnowszy pixel dostał niby aktualizację która więcej #!$%@?ła niż poprawiła. Taki Samsung czy Chińczycy robią co mogą by optymalizować androida i tweakować go tak by działał sensownie. To jest jakieś nieporozumienie. Każda nowa wersja androida to niby optymalizacja wydajności - ni #!$%@? to widać.

Google oferuje kiepskie wsparcie. I tu znowu kupujesz najnowszego i najlepszego chromecasta i oczekujesz, że będzie najnowsze oprogramowanie? Ni #!$%@?.

#android #androidtv #google
  • 4
Czasami mają naprawdę ciekawy pomysł ale nie promują w ogóle aplikacji a później je ubijają.


@LateNever: bo nie staje się popularna (o ile w ogóle) wśród szarej gawiedzi, przez co uzależnienie sporej ilości użytkowników od takiej usługi nie wypala i biznes się nie skleja.

Chyba ze 2 tyg. temu skonstatowałem pewną rzecz. Jeśli ktoś wierzy, że jakakolwiek usługa googla promowana w darmowej postaci na zawsze taką pozostanie to jest skończonym frajerem.
@LateNever: Też mam takie wrażenie że z google coraz gorzej. Kupiłem google nest bo chcialem zintegrować smart home czymś, ale katastrofa z tym urządzeniem, wiesza się, restartuje, nie ma polskiego języka mimo że na telefonach jest od lat no i samemu asystentowi duzo brakuje fajnych funkcjonalności
Żebym rozumiał cyrylicę i był pewien że ruskie nie odetną kabla, to bym poszedł w usługi yandexa. Bo bonć co bonć sporo mniej szpiegują i jakoś tak lepiej mi się wydało, że gra ze sobą cały ichni ekosystem gdy korzystałem testowo z maila i yadisk.


@Dibhala: Idź w selfhosting jak się da ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fervi: mam co nieco, ale to też są koszta

Poza tym, technologii webowych powstaje coraz więcej, coraz mniej jest "porządnych" platform opartych na php, z nodejs na współdzielonych różniebywa, na to wszystko pieprzenie się z deploymentem, a już w ogóle z administracją i bezpieczeństwem vpsa jakby mnie jeszcze w życiu naszło na jakieś devopsowanie ... ja się na to serdecznie wysrywam

czasy rwania nocek przy klepaniu kodu i deployach mam za