Wpis z mikrobloga

Mirki, w zasadzie już się zdecydowałem co do #kamerasamochodowa że chyba nic nie przebije Vantrue jeśli chodzi o jakość.
Teraz pytanie... bo zaczynam mieć myślenice.
Są dwa fajne modele:
- X4S dual, z bardzo dobrym (3840x2160P) obrazem z przedniej kamery i 1080p na tylnej
- N4, z nieco słabszą przednią kamerą (2560x1440P), kamerą wnętrza 1080p i tylną 1080p

Ceny porównywalne.
Niby ta druga to zalecana do taksówek itp., ale jak patrzyłem na videorecenzję to ta wewnętrzna kamera ma szansę ująć niektóre sytuacje, których kamera przednia i tylna nie obejmą. Pytanie, czy się tym kierować czy jednak iść w jak najwyższą jakość kamery przedniej... Co sądzicie?

enron - Mirki, w zasadzie już się zdecydowałem co do #kamerasamochodowa że chyba nic ...
  • 13
@enron: mam n4, jest spoko. Wewnętrzna kamera przydaje się głównie do trybu parkingowego, bo trochę widać co się dzieje po bokach. Na minus brak wifi, czasami wezmę kartę z garażu żeby zgrać filmy i zapomnę jej zabrać z powrotem, mam wtedy takie wrażenie niepokoju xD

PS nocą różnie bywa z widocznością tablic, dużo zależy od oświetlenia na drodze i oświetlenia tablic. Trzeba się pobawić ekspozycją, ale to też nie zawsze wystarczy.
@enron: A masz jakieś porównanie? W pochmurny dzień wszestkie kamery dobrze angrywają


@cwlmod: Na tym video X4s kontra Viofo A129 - z vantrue wygląda jakby się conieco dało wyciągnąć, z viofo zamiast tablic mamy białe plamy...
enron - > @enron: A masz jakieś porównanie? W pochmurny dzień wszestkie kamery dobrze...
@enron: Chwila chwila. Ja nie pamiętam, żeby viofo miało tak podbitą jasność/czułość żeby aż taki szum był. Na moim filmiku ze zwykłej wersji A129 nie ma aż takiego śnieżenia. BTW Co ten youtube zrobił z ostrością to masakra.

https://www.youtube.com/watch?v=pJf35-5JzVo

Teraz tak, vanture x4 i A129 pro mają dokładnie ten sam sensor. Czy viofo nie miało włączonego jakiegoś trybu super nocnego, który bezsensownie podbija tak jasność?

Sprawdź jeszcze 129 plus, bo tam
@cwlmod: tutaj a129 sztucznie ekspozycję podbitą ma, a X4 4K już nie ma, teraz jest ulepszony sprzęt X4S :)


@aktywnymaz: jak sobie jeszcze patrzę po ficzerach, to X4S ma wifi a N4 nie ma. To dość istotna sprawa, jeśli chcemy szybko wyciągnąć nagranie i przekazać poszkodowanemu, żeby przekonać go że nie mamy zamiaru się wykręcać od odpowiedzialności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale pewnie z dodanym wifi
@cwlmod: Dobrze wiedzieć… O takim problemie nie pomyślałem. W sumie i tak zawsze mam przy sobie komputer, a w ostateczności mogę dać kartę
@enron: Taktyk. Jak się na coś zdecydujesz to daj znać na co i czemu, bo tak się zbieram co jakiś czas do zakupu, ale jakoś nie potrafię się zdecydować, a widzę że wymagania chyba masz takie same jak ja ;D
@enron: Taktyk. Jak się na coś zdecydujesz to daj znać na co i czemu, bo tak się zbieram co jakiś czas do zakupu, ale jakoś nie potrafię się zdecydować, a widzę że wymagania chyba masz takie same jak ja ;D


@Limon2g: w zasadzie już prawie wybrałem, waham się tylko między N4 a X4S. Pierwsza ma lepsze kąty + widok kabiny (i tym samym bocznych szyb), X4S jeszcze lepszą kamerę przednią