Wpis z mikrobloga

Witajcie, czy ktoś organoleptycznie ogarnął kanały [HEVC/low] w #teleelevidenie #iptv ?
Wiem czym jest HEVC, tego mi tłumaczyć nie trzeba, wiadomo, że bitrate będzie niższy niż przy kodowaniu AVC. Chodzi mi o to czy ktoś widzi jakąś różnicę w jakości.

Chce zrobić porządki na liście i usunąć duplikujące się kanały w obu tych kodowaniach. Ja na 55' nie zauważam różnic ale może ktoś jednak dostrzegł, że któraś z tych opcji jest lepsza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@slash83: ja właśnie te duplikaty hevc po kasowałem sobie w swojej liście bo jak dla mnie różnicy nie było, jak i ten wysyp Pisiorowskiej telewizji zdradzieckiej i teraz lista pięknie wygląda
@Klinton Czemu niby gorsza? Bitrake mniejszy i ilość danych pobieranych mniejsza ale kodek inny więc jak dobrze zrobione to jakość powinna być ta samą.
Hevc to nawet gorsza jakosc


@Klinton: Nie wiem do czego sie odnosisz. Sam HEVC to nie gorsza jakość a normalnie ta sama jakość przy znacznie mniejszym bitrate. Zakładając wątek pytałem czy ktoś różnice widzi bo zależy jak się ten bitrate ustawi. Przy niższym bitrate możesz mieć znacznie lepsza jakość na kodeku HEVC niż AVC. Pytanie tylko jak to rusek ustawił i czy ktoś widzi jakies różnice, ja nie. A jeśli nie