Wpis z mikrobloga

Jak obecnie najłatwiej i najtaniej wyemigrować obecnie do UK? Głównie chodzi o znajomość języka. Doświadczenie zawodowe - Elektromonter kilka lat, i biuro(projekty instalacji, AutoCad, inz. elektryk).

Chcę jedynie spokojnie żyć, nie zamierzam się uczyć innego języka bo szkoda na to życia. Czy może Holandia, Norwegia, Dania, Szwecja to kierunki gdzie wystarczy angielski? Może nawet łatwiej będzie się tam porozumieć bo każdy, podobnie jak jak, też się go uczył i nie ma miejscowych dialektów.

Czy może jest tu ktoś kto starał się i dostał norweskie DSB(uznanie uprawnień elektrycznych w Norwegii) ile lat stażu pracy wykazaliście?

#elektryka #elektrotechnika #praca #pracbaza
#emigracja
  • 1
@niedasieukryc: co do UK to musisz przebrnąć przez wize - z tego co ja sie orientowałem, mają określoną listę zawodów które ich interesują. Nie wiem jak w przypadku gdy nie ma Cie na liście, ale kolega wracał do hotelu jak najszybciej bo mu dwuletnia karencja przebywania poza Uk sie kończyła. Czyli moze byc słabo.
Ogólnie tania emigracja to północ - wynajem szeregowca 3 pokoje w Leeds, kosztuje porównywalnie do pokoju w