Wpis z mikrobloga

@Ov3rKill ale Ty umiesz odróżnic inteligentnego specjalistę od naszych polskich matołów? Ja nie ograniczam się do Polski jeśli o to chodzi. A jeśli Ty uważasz każdego samozwańczego specjalistę za geniusza, nie poddając go własnej weryfikacji no to cóż...
inteligencję" w cudzysłów żeby dotrzeć do społeczności nieco mniej wyedukwanej, a to po prostu bardzo dobre uproszczenie wg mnie i trafne.


@Bakuaku: przez takie uproszczenia naroslo wiele szkodliwych mitow wokol covida prowadzacych do panikarstwa. Nauka to nie poezja ani religia, tu nie ma miejsce na kreatywne porownania i metafory.
@LubieChleb:

Od 1 lutego we Włoszech wstęp do większości sklepów niespożywczych, banków i na pocztę możliwy będzie tylko z przepustką Covid-19. Rozporządzenie w sprawie dalszego zaostrzenia przepisów przeciwepidemicznych podpisał premier Mario Draghi.
Prawda jest, że wirus ewoluuje, bo wirusy wbrew pozorom też sa "inteligentne". Szukają sposobów na ominięcie zabezpieczeń, żeby zarażać. Dlatego nie można po prostu pozwolić, żeby wirus miał czas na taką ewolucję - raz a konkretnie trzeba go zwalczyć.


@Bakuaku: co to za stek bzdur? Weź się chłopie schowaj w piwnicy, bo to jest tekst na poziomie płaskiej ziemi xD.

Inteligentny wirus omija zabezpieczenia xDDD
@bylem_zielonko nie boję się paszportu, obawiam się tego co będzie dalej i tego że będę musiał się do tego dostosować a z moimi przekonaniami będzie ciężko bo nie umiem robić rzeczy na przekór sobie, chociaż uważam że mam większe szanse się dostosować będąc w pełni świadomym tego co się dzieje a z drugiej strony ci nie świadomi łykają wszystko jak leci i nawet się nie muszą przystosowywać więc może oni będą mieli
@LubieChleb: że też ktoś jeszcze sądzi, że to chodzi o wirusa czy zdrowie. Wiadomo, z wszelkich danych że nie ma podstaw medycznych do czegoś takiego, bo szczepionki nie zapobiegają zarażaniu.
Te całe paszporty szczepionkowe to koń trojański. Wczesna wersja systemu oceny społecznej na wzór chiński.
Już znormalizowano dzielenie ludzi na spolegliwych i niepokornych wobec systemu oraz odbieranie praw na tej podstawie...
@Ov3rKill otóż znam się. Niestety poziom wypowiedzi ludzi tu zgormadoznych jak i ich niemerytoryczne wypowiedzi pozbawione niestety konkretów i jakiejś namiastki wiedzy wskazuje na to, że mam do czynienia z ludźmi trochę innego pokroju niźli bym chciał. No ale nie mam za złe, nie każdy musi być przecież przeciętnie mądry. Swoją opinię przestawiłem, wyjaśniłem swoje wypowiedzi, dałem pewne przykłady i porównania, omijam Wikipedię jako człowiek raczej wykształcony (powtarzam że wiedza z Wikipedii