Wpis z mikrobloga

#pracait #pracbaza #informatyka #korposwiat
Pracuje w IT od ponad 2 lat i idzie mi całkiem nieźle, jednak zauważyłem, że dużą barierą dla mnie staje się znajomość języka angielskiego. Z racji nieużywania języka mój poziom obecnie to A2/B1 co jest zbyt słabe żeby się dalej rozwijać lub znaleźć lepiej płatną pracę. Jakie polecacie płatne kursy żeby być w tym lepszym, oczywiście mogą być też jakieś płatne kursy pod kątem języka technicznego (informatycznego) bo nie chce przepalić czasu na "rozmówki w pociągu"
  • 9
@tomtom92: długo droga przed Tobą, ale ogólnie jak masz hajs to native speaker i przerabianie książki, rozmowy z nim, mnie to kosztuje aktualnie 600 zł na miesiąc ale w porównaniu do zarobków mogę se na to pozwolić.
@tomtom92 jeśli chodzi o znajomość słownictwa to po prostu przestań korzystać z polskich źródeł wiedzy. StackOverflow jest po angielsku, większość dokumentacji też. Do tego jakaś techniczna angielska książka i to raczej rozwiąże problem słownictwa.
Co do mówienia/słuchania - najlepiej znaleźć pracę w której będziecie mieć międzynarodowy team, ale z polskim liderem. Wtedy uczysz się pracując. No i seriale/filmy/gry tylko po angielsku
@tomtom92: Wszystkie tutoriale czy pisemne czy stackoverflow czy youtube ogarniaj po angielsku, w google też pytania zadawaj po angielsku, przy okazji rozwiązania problemu poprawiasz słownictwo.
Programy które używasz również tylko i wyłącznie po angielsku. Podcasty technologiczne, kanały branżowe itp.