Wpis z mikrobloga

Ej mirasy przydarzyła mi się kontuzja: skręcenie stawu skokowego, miałem 3,5 tyg w gipsie, na szczęście już zdjęty w środe był. Wydaje mi się że z więzadłami jako-tako trochę bolą jak je mocniej wyginam ale chyba tak musi być. Niepokoi mnie mianowicie inna sprawa. Jak staję na tej kontuzjowanej stopie to gdy jest na niej większy nacisk (np. jak idę i jest ta faza kroku jak stoję na jednej nodze) to boli mnie tak jakby mniej więcej w środkowej części stopy ale trochę od zewnątrz. Czuję że to od tego nacisku. Ten ból nie jest jakiś super duży ale sprawia że utykam. Chyba od momentu zdjęcia gipsu się zmniejsza ale bardzo powoli. W butach boli mniej niż jak chodzę boso. Macie jakiś pomysł co to może być? No bo podejrzewam że od skręcenia stawu skokowego to powinny więzadła boleć a nie tam dalej w stopie. #!$%@? mnie już ta kontuzja bo od miesiąca nie mogę normalnie chodzić.

#kontuzje #kontuzja #sport #medycyna
  • 9
  • Odpowiedz
@gresiu12: Skręciłem staw skokowy w sierpniu, miałem podobnie. Też bolało i ustępowało powoli. Teraz już nie czuję żadnego bólu, to musi po prostu przejść. Możesz kupić sobie jakąś maść na kontuzje, mi pomagała.
  • Odpowiedz
@gresiu12: Całość jest połączona. Naprężenia zmieniają się przy każdym kroku stąd może występować ból w tych okolicach. Powinno przejść w ciągu kilku tygodni.

Gips na skręcenie to też kiepskie leczenia ale to już osobny wątek ;)

p.s. Jak masz fotkę z RTG możesz pokazać.
  • Odpowiedz