Wpis z mikrobloga

siemka, potrzebuję ubezpieczenia do mieszkania, może ktoś pomoże :D
Generalnie będę mieć trochę pytań w całym procesie bo
- jest to mieszkanie (powierzchnia 89.88 m2)
- zabudowa szeregowa, są wydzielone części wspólne (np. dach) jestem ciekaw jak rozwiązuje się taką kwestię?
- udziały moje w częściach wspólnych wynoszą 8988/16690
- potrzebuje cesję bo kredytuję się w banku ING, tutaj nie orientuję się czy z racji tego, że wziąłem kredyt na kwotę X to muszę mieć ubezpieczenie na minimum jakąś kwotę? jeśli tak to gdzie znajdę takie info?
generalnie mam 2 wartości liczbowe na których można by się oprzeć
- wartość rynkowa mieszkania 584 000
- wartość hipoteki 675 000

Dodatkowe informacje
- mam auto ubezpieczone w warcie, może z racji tego jakieś dodatkowe zniżki wskoczą?
- jeżeli chodzi o zakres ubezpieczenia to tutaj z chęcia poznałbym kilka różnych opcji, sam jeszcze nie wiem czego chcę, zarówno te podstawowe jak i te zaawansowane (full wypas)
#mieszkanie
#ubezpieczenia
  • 3
  • Odpowiedz
Ze względu na części wspólne, wybór ogranicza się do firm Warta/PZU, obie oferują ubezpieczenie wraz z częściami wspólnymi :) PZU ma to w zakresie, Warta jako rozszerzenie. Czysto teoretycznie maksymalna suma ubezpieczenia mieszkania to jego wartość odtworzeniowa, ale dziwi mnie, że bank zgodził się na hipotekę większą niż wartość rynkowa mieszkania. Tak po prawdzie to obojętnie którą z tych firm wybierzesz, jedyne co musisz wiedzieć to to, że obie posiadają ubezpieczenia w
  • Odpowiedz
@RuXeR: co do ognia to warto się ubezpieczyć od następstw akcji gaśniczej. Jak sąsiada będą gasić a ciebie zaleją to nie masz problemu, a kwota niewielka
  • Odpowiedz