Wpis z mikrobloga

347 + 1 = 348

Tytuł: Życiologia, czyli o mądrym zarządzaniu czasem
Autor: Miłosz Brzeziński
Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788393800896
Wydawnictwo: Instytut Kreowania Skuteczności
Forma książki: audiobook
Nie jestem zbyt obeznana w dziedzinie poradników, ale ten wydaje mi się rozsądny. Autor proponuje jak rozdzielić swój czas pomiędzy dom, pracę i siebie. Przy czym nie jest to poradnik jak osiągnąć sukces, tylko właśnie jak wrzucić na luz, jak rozłożyć priorytety w życiu i układać relacje z naszym otoczeniem. Raczej nie znajdziecie tutaj czegoś co Was zaskoczy, ale rzeczy które gdzieś tam z tyłu głowy mamy, ale czasem o tym zapominamy. Odbiór tej książki będzie pewnie różnił się zależnie od tego jak czytelnik aktualnie postrzega świat. Jeżeli ktoś uważa, że tym babom to się teraz w głowach poprzewracało, a ta Anetka z pracy jak tak śmie na kawę wyjść kiedy ja sobie żyły dla pracodawcy wypruwam, to pewnie uzna to wszystko za dyrdymały.
Mnie podobało się, że większość treści kręci się wokół tego, że czy tego chcemy czy nie, żyjemy w społeczeństwie, więc nie bądźmy dupkami. Jeżeli będziemy podchodzić z szacunkiem do czasu innych i nie trwonili swojego na bezproduktywne działania, to tylko na tym skorzystamy. Autor zahacza o dużo tematów luźno związanych z czasem, jak na przykład kłótnie w związku, stawianie granic dzieciom, szukanie swojej pasji.
Na minus czasem irytująco infantylny język, szczególnie przy pokazywaniu przykładów i żarciki które nie każdemu muszą podpasować. Wiem, że jest to użyte w celu wyjaskrawienia, ale wydaje mi się, że dało się to zrobić tak, żebym nie czuła się jakbym czytała książkę dla dziecka.
Szczególnie poleciłabym osobom które mają problem z podziałem obowiązków w domu, czują że nigdy nie mają czasu dla siebie, nie potrafią odnaleźć pasji.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #naukispolecznebookmeter #psychologiabookmeter #socjologiabookmeter
KaczuszkaSpodDzbanuszka - 347 + 1 = 348

Tytuł: Życiologia, czyli o mądrym zarządzani...

źródło: comment_16428605344qCb1z9WE4WC2EuH4gfIUZ.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: szkoła, dzieci
Liczba stron książki: 152

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Mądrzej, szybciej, lepiej (Charles Duhigg) - najnowsza recenzja usera SonoIo ★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. Jak stać się doskonałym mówcą