Wpis z mikrobloga

Cześć,muszę wezwać hydraulika do poldlaczenia zlewu w kuchni i zmywarki. Zadzwoniłem do któregoś, który się ogłaszał w windzie i krzyknął mi cenę 350 zł.
Czy to jest normalna cena za tego typu usługę?

#remontujzwykopem #remont #warszawa
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@Mbw3: takie podłączenia są najdroższe bo: teraz mają masę roboty i nikt nie rzuci roboty żeby za 100 stracić paliwo, czas bo dzień praktycznie rozwalony i zamiast 500zl na swojej budowie czy remoncie ma mniej. Może znajdziesz za mniej, ale napewno nie będzie to 50zł. A nie możesz podłączyć tego sam? To tylko przykręcenie wężyków jak masz wszystko przygotowane
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mbw3: Za dojazd i pół godzinki roboty, całkiem spoczko cena dla niego. Na twoim miejscu odpalił bym poradniki z yt i zrobił samemu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@Mbw3: ponieważ robię takie usługi to powiem ci, że sam wziąłbym pewnie trochę mniej ale ja robię na prowincji :-)
Zazwyczaj do takiej zabawy potrzebne jest dołożenie wężyków do bateri (oryginalne zawsze za krótkie) jakiegoś kolanka i rurki bo syfon też nie pasuje. Trochę gimnastyki pod zlewem przy skręcaniu baterii, ustawianie i przykręcanie zmywarki tak, żeby front spasować to upierdliwa robota. Czyli zabawy na 2h, do tego dojzd i pół dnia
  • Odpowiedz
@Mbw3: "A z fakturą jeszcze drożej"
A tak serio, jak nie ma kucia czy innego pierdzielenia się tylko masz rurę od kanalizy wystającą ładnie ze ściany i zaworki z wodą, to płacenie komuś 350 za zrobienie tego, to gruba przesada.

Zakładam, że trzeba będzie coś pokombinować, bo może rurki za krótkie, albo za daleko trzeba je prowadzić. Jeśli tak, to fotka, wymierzenie średnic kraników i rurek które masz w zestawie. Może
  • Odpowiedz
@Mbw3: W Warszawie sama wymiana syfonu to 200 zł + materiały. I to o ile pan majster ma wolny dzień. Tak jak @smiech2 pisał. Jak nie ma kucia i to kwestia podłączenia odpowiednich węży i syfonu to idź do Liroya, weź wymiary jakie masz i idź do doradcy. Jak nie będziesz pewny to da Ci materiałów na zapas więc później spokojnie zwrócisz niezużyte elementy.
  • Odpowiedz
@vsngvr: Jasne że nie. Grubą przesadą jest zapłacenie komuś 350 zł, gdzie mogę to zrobić sam.
Jeśli ktoś ma tak, że powiedzmy zarabia 200 zł za godzinę i może brać nadgodzin w opór, to wtedy faktycznie może sobie policzyć, czy lepiej posiedzieć 2 godziny w robocie, zakładając, że się nie przemęczy, czy kombinować samemu z takim zlewem - złożenie tego co jest - pół godziny. Policzenie czego brakuje i pojechanie po
  • Odpowiedz
@Wannababcie: Za późno - już zrobione i rozliczone (wiocha obok Gdańska).
Poszło tam, bo liczyłem że rozwiąże mi jeszcze jeden problem z tym autem - drugi tłumik (ten nie ruszany) nie ma przepływu. Tzn jak się zapcha ten przyspawany, to ten drugi coś tam syczy, ale przy normalnej pracy spaliny idą tylko jednym. Zakładam, że coś się tam zapchało i może nie trzeba będzie jeszcze go wymieniać. Więc najadę sobie na
  • Odpowiedz
@Mbw3: jak nie masz wprawy ni doświadczenia to ciężko skręcić tak żeby to się trzymało potem i nie ciekło. Do tego dochodzi latanie po markecie i szukanie rurek, potem jakieś zwroty jeśli jednak nie pasuje. Ja bym brał fachowca. Stawka normalna jak na duże miasto.
  • Odpowiedz