Wpis z mikrobloga

Hej Mirki.

Mam pytanie. Chcę kupić konsolę PS4 na OLX. Szukam czegoś do 600 - 700zł, może być bez padów i okablowania. Moje stare PS4 wyzionęło ducha i potrzebuję coś dokupić.

Chciałbym żeby sprzedający wysłał konsolę "przesyłką OLX". Niestety wszystko co oglądam, to są jakieś oszustwa i co chwila te same zdjęcia pojawiają się w różnych częściach kraju, wystawiane przez ciągle inne konta, a sprzedający nie chcą wysyłać tylko wszystko przez odbiór osobisty.

Może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega to oszustwo skoro oni nie chcą wysłać tylko chcą żeby ktoś to odbierał osobiście. Nie mogę tego rozgryźć…

#playstation, #ps4, #konsole
  • 12
@Czabiii: Ale to są fejkowe ogłoszenia. Z jednym się nawet umówiłem na odbiór, bo miałem go niedaleko. Byliśmy już dogadani. Za 2 godziny ogłoszenia już nie ma, jak dzwonię, to oczywiście poczta głosowa. Pojawiło się za to nowe ogłoszenie z 2 końca Polski. Wchodzę a tam ten sam numer kontaktowy, z którym się dogadywałem...
@kokosz887
Widocznie w tej cenie już nie ma konsol do kupienia, tylko ludzie wałki robią.
Poszukaj droższych to zobaczysz czy są normalne ogł.
Sam kiedyś widziałem zwykłe ps4 po 6-7 stówek, teraz chyba bardzo podrożały.
Kiedyś xbox one s z padem to było 500 zł, teraz ogł po 700 znikają w godzinę...
@Malinozaur: Ale interesuje mnie na czym polega przekręt. Rozumiem, że ktoś wystawia fejkowe ogłoszenie ale jak chce zrobić wałek jeśli nie robi wysyłki tylko odbiór osobisty. Umawia się z kimś i go napada i zabiera pieniądze? Nie rozumiem tego przekrętu, a przekręt jest jakiś na 100%
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kokosz887: już tłumaczę - koleś umawia się na odbiór osobisty dzięki czemu usypia twoja czujność. Myślisz sobie zajebiście obejrzę/sprawdzę sprzęt i gitara. Tuż przed spotkaniem koleś pisze, że coś mu wypadło, ale może na szybko wysłać ci kurierem czy przez pocztę polską tylko wyślij kasę. Resztę już wiesz
@kokosz887: ja czasem coś z lombardu zakupie i sobie chwale. Ceny mniejsze niż na allegro. Wydaje mi się, że ostatnio jak zaglądałem to widziałem ps4 za 650 pln. To było jakoś we wrześniu. Faktycznie rozumiem ryzyko o którym piszesz, ale zawsze można zagadać ze sprzedawcą. U mnie sprawiają wrażenie spoko ziomków.