Wpis z mikrobloga

Cześć, mam taki problem. Na pc zainstalowany windows i linux w dual boot. Średnio 2 razy dziennie przelogowyuje się z jednego systemu na drugi system. W trakcie tej czynności mam problem z słuchawkami bt (bose qc 35 II, ale na edifierach bt tak samo), po przelogowaniu nie mogę się połączyć z słuchawkami, muszę te słuchawki usunąć z sparowanych urządzeń w systemie (na jednym i drugim systemie tak się dzieje), następny sparować znowu i dopiero mogę się połączyć. Łączę się za pomocą bt na usb - TP-LINK UB400. Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? Podejrzewam, że pewnie po przelogowaniu na inny system, temu bt na usb zmienia się mac czy coś w tym stylu i słuchawki go nie pamiętają. A i ważna informacja, po restarcie ale bez zmiany systemu nie ma tego problemu.
#sluchawki
  • 3
@wyinwidualizowany: Mam podobnie ze słuchawkami na BT. Kubuntu i Win 11. Jesli na jednym systemie słucham na słuchawkach i przełączę się do drugiego to nic nie słychać, też muszę zerwać parowanie i sparować ponownie. Połowicznym rozwiązaniem jest przed wylogowaniem w działającym systemie, wyłączenie słuchawek i włączenie już po pełnym uruchomieniu systemu docelowego. Nie znalazłem innego sensownego rozwiązania.