Wpis z mikrobloga

Natomiast gadanie o tym, że Chiny zaatakują Rosję (a nie oddzieloną od Rosji republikę) dla surowców na Syberii jest w żaden logiczny sposób nieuzasadnione.


@Zielony_Ogr: ale ja nigdzie nie napisałem o otwartym ataku Chin na Rosję. Nigdy w życiu tak nigdzie nie napisałem ¯\_(ツ)_/¯

Chiny po prostu sobie osłabioną Rosję odkroją i zjedzą, tak samo jak teraz nato zjada sobie z drugiej strony Ukrainę i nie dawno była próba wprowadzenia
  • Odpowiedz
@Shin-chan: Suche liczby nie przedstawiają dobrze jakby to starcie wyglądało. Przede wszystkim to te liczby nie mają sensu, bo to nie gra komputerowa, gdzie rosja nagle rzuci do ataku calą armię. Część musi przecież zostać w kraju i to większa część i dodatkowo nie wszystki jednostki mają pewnie pełną gotowość bojową.

Dodatkowo kwestia logistyki, zaopatrzenia itd. atakujący zawsze ma pod górkę.
  • Odpowiedz
ale ja nigdzie nie napisałem o otwartym ataku Chin na Rosję. Nigdy w życiu tak nigdzie nie napisałem


@prawiedobrze: masz rację :) po prostu wiele razy czytałem o tym jak to Chiny zaatakują Rosję dla złóż i tak odebrałem ten komentarz

Rosja się rozpada - osłabiona gospodarczo i społecznie. Straciła Ukrainę, prawie straciła Białoruś i Kazachstan. Co będzie dalej? Obawiam się, że może być tylko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shin-chan: Co Wy z tymi Chinami o Syberią XD
Chiny na aferze z Ukrainą będą chciały ugryźć Tajwan i okolice.
Stany Zjednoczone nie mogą być wszędzie. A jeszcze Iran robi z nimi deal.
Państwa Osi XXI wieku.

A Ruscy jak już dojdzie do konfliktu zaczną od panowania w powietrzu.
  • Odpowiedz
@Shin-chan: nastepny, ktory mysli, ze Rosja moze wszystkie te jednostki przerzucic na jedna granice jak w jakies grze komputerowej... (facepalm)

Groznysie sam nie utrzyma
Chinsie nie odstraszy pustymi koszarami
Kazachstanmoze znow wybuchnac
Armenia z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shin-chan: Ta legenda trochę z d--y. Jeden obrazek czołgu to 500 rzeczywistych czołgów, czyli 2 obrazki to w rzeczywistości 2430. Ma to sens. To samo dla artylerii i wozów opancerzonych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szypko: Tu się nie zgodzę. W 2014 nie mieli na celu podbijania Ukrainy. Patrząc jak łatwo im poszło na Krymie, myślę że gdyby wtedy chcieli, mogliby zrobić więcej, ale osiągnęli swoje cele w tamtym konflikcie. Czy w dłuższej perspektywie wyszli na tym dobrze, nie mi oceniać.

Lepiej potencjalnego przeciwnika przeceniać niż nie doceniać. Takie zestawienia sprzętu są bez sensu, ale armia rosyjska jest wciąż bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem dla nas czy
  • Odpowiedz
@KCPR: po pierwsze primo teren i surowce, secundo, tereny przygraniczne z chińczykami na dalekim wschodzie były kiedyś chińskie, dopiero w XIX wieku przyszła Rosja i je zabrała. Chińczycy nie zapominają, już zdarzało się że drukowali "prawdziwe" mapy Chin z poprawionymi granicami . Jak Rosja całkiem osłabnie i stanie się bardziej zależna od dobrej woli Chin, sami Rosjanie oddadzą te tereny w dzierżawę( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz