Wpis z mikrobloga

@Shin-chan: u czerwonych to chyba spis ze wszelkich szrotów i zapasów trzymanych pod chmurką od upadku sojuza oraz t-34 z pomnikow pabiedy.
Nawet u niebieskich ilość pojazdów opancerzonych jest zawyżona.
  • Odpowiedz
@prawiedobrze: NATO nic nie zrobi, kompletnie nic. Kraje mogą dozbrajać Ukrainę ale nikt tam żołnierzy nie wyśle bo gdyby zginęli mogło by się okazać że trzeba by Rosji wojnę wypowiedzieć, a nikt tego nie chce ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Mrbimbek: Przechwycić myśliwce oraz bombowce latające sobie na ich granicy i wlatujące bezkarnie w ich przestrzeń powietrzną będą musieli, bo inaczej wyjdą na #!$%@?. A #!$%@? się nikt nie boi i putin nie ugra nic.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KCPR: Chiny rosną i potrzebują miejsca a że Rosja biedna to te regiony słabo zaludnione przystosowane do transportu/wymiany towarów - Chiny bogate więc mają ludzi i pieniądze by osadzić tam swoich a z czasem będą to tereny należące do Chin skoro tam ludność chińska mieszka
  • Odpowiedz
  • 9
@Shin-chan najbardziej podoba mi się porównanie floty morskiej. Bo o ile żołnierzy i inny sprzęt teoretycznie można przerzucić na Ukrainę (teoretycznie), to statków z takiego Bałtyku, Murmańska, czy innego Władywostoku to już nie przerzucą na morze czarne i w grę wchodzi tylko i wyłącznie flota czarnomorska.
  • Odpowiedz
@prawiedobrze: Skąd się wziął ten mit o Chinach marzących o zadupiu na Syberii?


@KCPR: Bo tak jest. Poki co Chinczycy masowo wykupuja Syberie, tam juz sa ich fabryki, ich pola. Ruskie ze wschodu juz sie skarżą, ale Moskwa nie wie co zrobic
  • Odpowiedz
@Zielony_Ogr:

Wszystkie te scenariusze zakładają wojnę z Rosją na pełną skale łącznie z użyciem broni atomowej. I teraz moje pytanie, czemu Chiny mają atakować atomowe mocarstwo i narażać się na odwet atomowy jeśli mogą potrzebne im surowce po prostu kupić za promil tego ile by wyniosły straty w przypadku takiego konfliktu?

Linki wrzuciłem Ci rzeczywiście z dupy, bo miałem wrażenie, że jesteś po prostu ruskim trollem. Gdzieś słuchałem fajny wywiad radiowy na ten temat na początku pandemii. Daj mi chwilę, może go znajdę.

Atomowa wojna na pełną
  • Odpowiedz
Wojna hybrydowa. Napływ imigrantów Chińskich (co już się dzieje od kilkunastu lat) i ich firm, rozruchy w większych miastach, stworzenie własnego rządu, zielone (żółte xd) ludziki, a później "pomoc bratniego narodu Chińskiego, w uzyskaniu wolności i niepodległości" od wrednych władz centralnych w Moskwie.


@prawiedobrze:
Z tym się mogę zgodzić i ten scenariusz jest jak najbardziej realny. Tylko jak dla mnie do żadnego konfliktu zbrojnego nie dojdzie, bo to ekonomicznie się nie spina ma za to inny długofalowy efekt. W przypadku upadku Rosji i jej podziału daje właśnie argument do zajęcia tych terytoriów. To jest przygotowywanie gruntu pod pewien scenariusz który niekoniecznie może się ziścić, ale gdyby się tak stało to trzeba być na to gotowym i tak właśnie robią Chiny.

Natomiast gadanie o tym, że Chiny zaatakują Rosję (a nie oddzieloną od Rosji republikę) dla surowców na Syberii jest w żaden logiczny
  • Odpowiedz