Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia

Robię sobie ostatnio trochę FBW na 3 dni w tygodniu i umyśliłem taki plan:

A:
martwy ciąg na crossbarze 4 serie
sztanga na płaskiej 4 serie
podciąganie nachwytem 4 serie
Arnoldki/wyciskanie hantelek nad głową 4 serie
unoszenie ramion w bok z hantlami 4 serie
maszyna na triceps imitująca trochę pompki na poręczach 3 serie
zginanie rąk ze sztangielkami z suspinacją 3 serie
facepulle 3 serie

B:
wykroki 4 serie
OHP 4 serie
podciąganie na pierścieniach gimnastycznych 3 serie
rozpiętki na maszynie 4 serie
wiosłowanie t-barem z podpórką 3 serie
unoszenie ramion w bok z hantlami 4 serie
wyciskanie francuskie za głowę (crossbar albo łamana sztanga) 3 serie
zginanie rąk ze sztangą (crossbar albo łamana sztanga) 3 serie
odwrócone rozpiętki na maszynie 3 serie

Celuję w ok 8 powtórzeń.
Cel: masa/siła, partie na których się skupiam to barki i plecy. Zastanawiam się, czy na barki to nie za duża objętość jak na 3 razy w tygodniu? Wznoszenie bokiem wydaje mi się ok na dopompowanie po wyciskaniu. Ewentualnie zamienić wyciskanie hantelek na coś innego?
  • 9
@DopeLifter: @Darksed: Panowie, ja wychodzę z treninigem FBW 3x w tygodniu i jedną serią na nogi a wy mi mówicie o splicie góra dół na 4 dni ( ͡º ͜ʖ͡º)
To jest praktycznie Saker tylko z 4x8 zamiast 5x5, dorzuconymi wzniosami na barki i facepullsami/odwrotnymi rozpiętkami na tył barków bo mam przód sporo mocniejszy od tyłu i muszę to zrównoważyć. Zadam w takim razie pytanie
przecież Ty w tym swoim drugim dniu spędzisz więcej czasu na maszynie do rozpietek (na której masz dwa ćwiczenia XD) niż ze sztanga XD


@Bartekgkw: Tak, a o co chodzi? ( ͡º ͜ʖ͡º) Ile wg ciebie można robić klatę samą płaską? Uważasz, że dorzucenie rozpiętek w drugim dniu jest gorsze na masę niż robienie klaty 5x5 co drugi trening? xD
@GienekZFabrykiOkienek: Przede wszystkim to uważam, że gówno wiesz - ale to nie jest nic złego. Gorsze jest to, że nie zdajesz sobie z tego sprawy i nie zaakceptujesz tego, że gówno wiesz, tylko będziesz się wykłócać o swoje racje. Nie będę się wdawać w dyskusje o Twoim planie, bo to nie ma sensu. Jak ktoś dopiero zaczyna i jest rozsądny, to bierze gotowy plan od kogoś mądrzejszego, i nim ćwiczy. A
Jak ktoś dopiero zaczyna


@Bartekgkw: Skąd pomysł, że zaczynam? ( ͡º ͜ʖ͡º)

bierze gotowy plan od kogoś mądrzejszego


Gotowy plan od kogoś mądrzejszego po kilku latach spowodował właśnie między innymi że mam nierówności w rozwoju barku, bo po #!$%@? wrzucać facepulle do treningu skoro można #!$%@?ć pod korek płaskiej i OHP #!$%@?ących w przód barku xD Po co w ogóle robić różne ćwiczenia, Saker wrzucił 5x5