Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hejka. Czy osoba ze zdiagnozowaną depresją i ADHD ma szansę na utrzymanie się na kierunkach medycznych? Czy jest już za późno na pójście na tego typu studia w wieku 26?
A propos kierunków to interesuje mnie medycyna, stomatologia, farmacja, pielęgniarstwo i nie stricte medyczny ale ukierunkowany na mental health, czyli psychologia. Który według was wydaje się najbardziej sensowny, po którym jest duża szansa na zatrudnienie? Może ktoś z was studiował któryś z wymienionych kierunków mając deprę/ADHD albo rozpoczynał studia w późniejszych latach?
#depresja #adhd #medycyna #stomatologia #farmacja #pielegniarstwo #psychologia #studia #pytanie #kiciochpyta #rozwojosobisty #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e6bfaaf7bdff000a929953
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Dla chcącego nic trudnego. Pamiętaj że kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny na pierwszych 2 latach to siedzenie dosłownie po 14h dziennie przy książkach. Na ratownictwie, pielegniarstwie i poloznictwie jest TROSZKĘ lżej. Tak więc, jeżeli nie czujesz się na siłach do intensywnego skupienia się przez tyle czasu w ciągu dnia, to odradzam, ale zawsze warto spróbować.
@AnonimoweMirkoWyznania: mnie depresja dopadła na II roku studiów i niestety musiałam wziąć dziekankę, bo nie byłam w stanie poradzić sobie z multum nauki, sporym stresem i horrorem w głowie (+ zle dobrane leki). Wydaje mi się jednak, że jeśli masz dobrze dobrane leczenie (mówię o farmako i psychoterapii), to to jest do zrobienia. Mam na wydziale przynajmniej kilka osób, które mimo trudnych studiów bardzo dobrze, lub chociaż dobrze sobie radzą. Wiesz,