Wpis z mikrobloga

Jak powstała euforia?
Pewnego razu w HBO:
-ty a może byśmy stworzyli serial dla nastolatków?
-przecież to netflix robi.
-tak ambitniej?
-to znaczy?
-no wiesz, typowo nastolatkowe problemy, uzależnienia, seks i rock'n roll
-bez tego ostatniego.
-no dobra. To niech główną bohaterką będzie Zendaya, ta z Disneya, na starcie żeby był szok. Zrobimy z niej totalną ćpunkę i degeneratkę.
-git.
- a drugą bohaterką będzie... Nie wiem, ale weźmy jakąś laskę.
- nie no i będą się kochać? o tym chcesz serial robić?
- tak, ale ona niech będzie... hmmm... niech ona będzie trans! może jakąś nagrodę zdobędziemy i krytycy będą przychylniej patrzeć.
- no dobra. coś jeszcze?
- tak. Musimy pokazać młodzież taką jaką Pan Bóg stworzył.
- To znaczy?
- Duuuużo penisów. Ładne chłopaki z dużymi, stare oblechy z małymi.
- ehhh, niech będzie, w grze o tron przeszło. Coś jeszcze?
- Tak. Postaci drugoplanowe. Trzeba to se rozpisać. Mam pomysł na kilka. Jedna niech będzie taką głupią puszczalską laską. Musi mieć duże bimbały i pokazywać je w prawie każdym odcinku.
- A nie możemy zrobić czegoś dla bardziej wymagających widzów?
- Nie czekaj. Druga niech będzie ulana, taka której żaden trzeźwy chłop nie chce i ona pójdzie w sex working!
- Spoko ale...
- No i musi być jakaś parka. Oczywiście gość kapitan i gwiazda szkolnej drużyny, para idealna ale będą mieć problemy. Napiszemy że ona się puści czy on.
- wiesz co...
- No i gangi narkotykowe. Dilerzy. Musimy znaleźć jakiegoś gościa który wygląda jak Mac Miller i ma podobną charyzmę. Gościa z zasadami. A niech jego pomagierem będzie... hmmm, wytatuowany 12 latek!
- Wytatuowany 12 latek? pogięło cię?!
- widziałeś kiedyś wytatuowanego 12 latka z gnatem w ręku? No w breaking bad. Dlatego ten serial jest tak zajebisty.
- Niech ci będzie, aczkolwiek mam zast...
- Muszą być imprezy. Jak to u nastolatków. Na nich same narkotyki i seks. Dużo seksu, dużo narkotyków. Niech każdy się posuwa z każdym i ćpa wszystko jak leci.
- Jesteś pewien?
- i to będzie o 16-17 latkach?
- No ta.
- Dobra masz budżet, aczkolwiek wątpię by ktoś uznał to za serial o problemach nastolatków.
- Staryy, zaufaj mi.

1 sezon później: "Euforia jest pierwszym serialem opowiadającym o prawdziwych nastolatkach. Prawdziwe problemy, uzależnienia i opowieść o akceptacji samego siebie. Nie widzę powodów by określić go inaczej niż najlepszy serial które HBO zrobiło w przeciągu ostatnich lat."

#euforia #euphoria #hbogo #vod #seriale #pasta
  • 8