Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@archubuntu: Lepszy argument: Jak żyjesz z partnerem w zwiazku nieformalnym to nie mozesz prawnie zmienić nazwiska na jego nazwisko ani on na twoje, bo według polskiego sądu to nie jest wystarczająco istotny powód aby dopuścić jego zmianę, były takie sprawy. Ale w małżeństwie już jest zmiana nazwiska bez problemu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Taaa, bo gdyby nazwała czyimś partnerem kogoś kto jest tylko hetero kolegą to to by w ogole nie bylo niezreczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@archubuntu: chyba mu się historyjki kończa. On myśli że to się parom hetero nie zdarza? Przecież to jest domyślne zachowanie wobec każdego, jeśli nie ma się absolutnej pewności, że sa para.
  • Odpowiedz
@archubuntu: niech se na czole napisze że jest gejem a ten obok to jego mąż to nie będzie problemu, 99% takich "par" to kumple a nie związek to obsługa komunikat dostosowuje do większości. Równie dobrze może się ożenić z francuzem i srać że na dworcu nie ma komunikatów po francusku.

No pewnie najlepiej jakby mówili pewnie do każdego "byt towarzyszący" to by nikt nie czuł się urażony. ( ͡°
  • Odpowiedz
@R187: Nie twierdzę, że wszystko teraz jest tak, jak być powinno. Chodzi mi o to, że jeśli osobnicy tacy jak Bart nadal będą rozciągali pojęcie "opresji LGBT" tak szeroko jak ma to miejsce na moim screenie, to nikt ich problemów nawet nie będzie próbował traktować na poważnie.

Bo jak można traktować serio problemy jakiejś grupy, skoro dla jej najgłośniejszych i najbardziej widocznych przedstawicieli problemem może być w zasadzie wszystko.
  • Odpowiedz
@archubuntu: Ten to ma kurna problemy. Gdyby kasjer miał nazywać "mężem", "chłopakiem" to wielokrotnie częściej nazywałby kumpli hetero gejami niż trafił w gejów i tyle. Bezpieczniej po prostu nie deklarować niczego bezpośrednio.
  • Odpowiedz
@archubuntu: A co mają robić ludzie? Przepraszam a jak mam się zwracać do was, ah jesteś kobietą, Okey liczyć reklamówkę? XD

Edit teraz załapałem oni są parą, pamiętam jak pracowałem w hotelu i ludzie często bookowali pokój z jednym łóżkiem. Nigdy nie pytałem przepraszam czy jesteście parą XD jak nie byli to przychodzili że chcą pokój zmienić. Nawet jak wiedziałem że 99% przyjdą że chcą dwa łóżka, ja tam ludziom
  • Odpowiedz