Wpis z mikrobloga

formatki aluminiowe 10x10cm


@ziomekz: ale za co to ma robić. Bo ja na takiej wysokości i materiale docelowym to wziąłbym gwoździarkę i to perfidnie przystrzelił do tego betonu. Wybuch tego nie ruszyłby.
Jednak jak to ma pełnić jakąś funkcję ozdobną to gwoździe nie koniecznie wskazane jako ozdoba. Wtedy pod spód można tak przystrzelić jakiś podkład a wierzch sklei się wtedy już np mamutem.
@Bad_Wolf: coś takiego. Tylko mam bez otworów montażowych, bo beton jest zbrojony, poza tym nie chcę wbić się w zbrojenie, tylko nakleić i mieć z bani. Normalnie te folie kleją się na taśmie 3m nawet do betonu, tylko tym razem te punkty muszą wisieć dłużej dlatego chciałem je przytwierdzić na podklejonych czymś formatkach alu
źródło: comment_1642497758K2CLzs8EtVvXtyJPZ0INtC.jpg
@ziomekz
Przykleiłes już te folie?
Tu gdzie pracuje od XX lat kleimy na Fix All (firmy soudal lub podobne) i folie trzymają się po kilka lat. Nie bawimy się w żadne blaszki po spodem. Po prostu ładujesz klej pod tarczkę i kleisz. Działa zawsze, a takich folii przyklejamy wiele każdego tygodnia
@Badger-: jeszcze nie, czekam na poprawę pogody :D dzięki za patent, na pewno przetestuje. Długo schnie ten klej? Będzie trzymało na mokrej powierzchni?
Jak była słabo przyczepna powierzchnia to kleiliśmy czasami silvertape i na to tarczka i tez trzymało tylko musi być sucho
@ziomekz
Zdarzało się przyklejać do mokre powierzchnie, ale najlepiej na tyle ile się da oczyść miejsce papierem. Schnie dosyć szybko, ale im niższa temperatura tym wolniej niestety. W każdym razie jak rozkleisz wszystko i zdążysz się rozstawić to możesz robić pomiar zerowy