Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jako libko-lewak mam pytanie do kolegów neuropków. Na lewicy gówno burza w "obronie" Polskiego Ładu po tym jak ktoś opisał przypadek bogatego znajomego który na nim stracił.

Nagle Polski Ład jest opisywany jako "jachtowe". Ale czy Polski Ład to podatek dla miliarderów? Czy krytykujący go to z automatu libki? Skąd na lewicy taka retoryka?

#neuropa #polskilad
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Parker_: nie rozumiem co to libek-lewak czy neuropek albo lewica. Szufladkowanie przekrzywia mocno rzeczywistość.
Polski ład to w skrócie zabrać 10% najbogatszych i dać 55% najbiedniejszym, tylko tak można go pokazywać bo rzeczywistość jest trochę inna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: ok, też uważam, że to szufladkowanie nie oddaje rzeczywistości, ale to tylko wypok, nie to jest clu sprawy. Na tzw. lewicy wychodzi na to, że rzeczywistość Polskiego Ładu to sprawiedliwe zabranie miliarderom, a danie wyzyskiwanym. Gdyby tak było sam bym to popierał. Ale tak przecież nie jest i nie wiem skąd lewica to sobie ujbała
@Parker_: kompletnie nie rozumiem, o co chodzi we wpisie, nie spotkałem się z takimi przekazami. Jak mówisz o czymś, podsyłaj przykładowe wpisy.

Jestem neuro-libek i dla mnie nowy ład to syf, bo w Polsce trzeba upraszczać podatki, a nie je komplikować.
@Parker_: Z tego co wiem, Polski Ład w teorii miał opodatkować najbogatszych i rozdzielić uzyskane środki między emerytów, ludzi na płacy minimalnej itd., zarówno w formie zmniejszonych podatków, większej kwoty wolnej od podatku czy programów socjalnych. A w praktyce stracili na nim głównie przedstawiciele wyższej klasy średniej, przedsiębiorcy i ci generalnie w lepszej sytuacji życiowej. Powiedziałbym, że z jednej strony jest krytyka libków, bo mamy duży chaos w systemie podatkowym czy