Wpis z mikrobloga

w większości wykopki mają bekę z tego, że konfederację kopnęła w dupę ich własna retoryka


@kot_z_wolnego_wybiegu: Myślę że powód jest zupełnie inny.
Konfa zawsze chce wolności słowa, wolności debaty.
Jak TVN ogranicza wolność debaty publicznej nieproporcjonalnie mniej pokazując jedną opcję polityczną, to Konfa to potępia.
Jak Facebook usuwa do zera jedną opcję polityczną, to Konfa to potępia.
@milymirek: ich idee mozliwosci dyskryminowania kogos bez powodu odmawiać komuś sprzedaży, czy świadczenia usług pozwalając na stare sprawdzone metody jak:

nur fur deutsche.
for colour / for white

W przypadku konfederacji facebook wywiesił karteczkę: nicht fur konfederacja. xD

Lub bardziej swojsko: strefa wolna od szurów. xD
ich idee mozliwosci dyskryminowania kogos bez powodu odmawiać komuś sprzedaży, czy świadczenia usług pozwalając na stare sprawdzone metody jak:


nur fur deutsche.

for colour / for white


@kot_z_wolnego_wybiegu: Niestety tak.

Ja ostatnio myślę czy o cancel culture czy o "trendzie na wyrzucanie z pracy za niezaszczepienie" u niektórych pracodawców.
I temat "
nur fur deutsche.
for colour / for white
"
też w to wchodzi.

Jak masz Najmana i mafioza, to
nur fur deutsche.

for colour / for white

"

też w to wchodzi.


@milymirek: zatem popieranie dyskryminacji ludzi, gdy chodziło o tych których nie lubimy jednak nie jest dobre co? Właśnie o to mi chodzi. Hipokryzja.
Trzeba było nie otwierać tych drzwi. Bo teraz je ciężko zamknąć.

Dlatego mam z konfederacji bekę. Pucują się na wielkich wojowników o wolność, ale jak mają możliwość komuś coś narzucić co sami popierają, robią to
zatem popieranie dyskryminacji ludzi, gdy chodziło o tych których nie lubimy jednak nie jest dobre co? Właśnie o to mi chodzi. Hipokryzja.

Trzeba było nie otwierać tych drzwi. Bo teraz je ciężko zamknąć.


@kot_z_wolnego_wybiegu: Ale sprawa nie jest jednoznaczna.
Tutaj nie ma że są dwie opcje, i jedna jest dobra a druga zła.

Tutaj jest rozgrywka o granice wolności, o przesuwanie jej, o sposób uzasadnienia jej.
Zakłada się, że granice ustalone
Wg nich wolność jest wtedy, jak to oni narzucają innym jak mają żyć. Tacy z nich wolnościowcy.


Jak by istniało szczepienie które wbijało by katolicki gwóźdź w mózg, oraz tworzyło by ze wszystkich boty nienawidzące gejów, to konfederacja pierwsza by była za obowiązkowym szczepieniem.

@milymirek @#!$%@?
Może niech wpierw Konfederacja zacznie głosić równe prawa dla wszystkich. Tak hetero jak i homo?


@#!$%@?: Jestem bardzo za. Znieść wszelkie przywileje.
Skupić się na usuwaniu biurokratycznych przeszkód, standaryzację - takie kwestie czysto techniczne, które powodują że państwo i rzeczy wokół państwa są bardziej przystępne i zajmują mniej czasu i energii obywatela.
Myślę że partia KORWiN, a też wypowiedź Bosaka taką znam, są jak najbardziej za tym.
Jak by istniało szczepienie które wbijało by katolicki gwóźdź w mózg, oraz tworzyło by ze wszystkich boty nienawidzące gejów, to konfederacja pierwsza by była za obowiązkowym szczepieniem.


@kot_z_wolnego_wybiegu: Zawiodłem się na tobie, że wyleciałeś z takim tekstem, gdy poruszyłem całkiem ciekawy, niebanalny temat, w trochę szerszym kontekście i bardziej ogólnie.
@kot_z_wolnego_wybiegu: Na razie mogę mieć wnioski, że warto rozdzielić strefę długoterminowych, dalekosiężnych, mających szeroką moc idei i praw, od kwestii indywidualnych wolnego rynku czyli gospodarki, wyborów moralnych.
Znaczy idee też powinny się ze sobą bić na rynku, ale to powinna być inna "arena walki".

Może potrzebujemy zdolności rozdzielania tych walk na osobne areny? ...

Przynajmniej w dyskusjach możemy sobie świadomie te rzeczy starać rozdzielać.
To powinno pomóc dochodzić do sensowniejszych wniosków.
Natomiast Bosak jest jak najbardziej za przywilejami dla katolików ale batem dla homo


@#!$%@?: No dla Onetu miał rozmowę, gdzie mówił, że po co robić przywileje również dla homo, i czy nie lepiej zrobić to dla każdego - była kwestia odwiedzania w szpitalach itp.
@#!$%@?: @kot_z_wolnego_wybiegu:
Mam świeżą myśl.

Zacznę od pytania - Czy jeśli wyszłoby, że duże firmy social media mają tajne umowy z władzą, na cenzurę ideologiczną, to można by nadal uznawać tą cenzurę wykonywaną przez duże firmy, za "niezależną wolną decyzję prywatnego podmiotu"?

Odpowiedź oczywiście musi być przecząca.

Pozycja władzy powoduje, że taka umowa nie może być uznawana za dobrowolną.
A nawet jakby jakimś cudem, nawet w pewnym sensie, była dobrowolna, to
@milymirek: Ja nie uważam, że to co się stało to coś dobrego. Nie powinno tak być. Mam zwyczajnie bekę z nich i zwracam uwagę, że stało się coś co konfederacja akurat popiera. Oczywiście nie popiera w tej sytuacji, bo to ich dosięgło. Gdyby dotknęło grupę LGBT, klaskali by uszami - sami popierali inicjatywy zabraniające marszów równości np. Im nie przeszkadza, że jest jakaś cenzura. Im przeszkadza, że cenzura ich dotknęła.