Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
W jednej doniczce mam trzy pnącza #dzbanecznik uprawiam go od kilku lat i zastanawiam się czy na wiosnę nie rozsadzić ich, chciałbym mieć duże dzbanki, czy nie jest im za ciasno i przez to nie rozrasta się? Z drugiej strony jest gęsto w doniczce co ładnie wygląda. Jak myślicie czy gęstość dzbaneczników w doniczce wpływa negatywnie?

#roslinyowadozerne #rosliny
Pobierz yneb - W jednej doniczce mam trzy pnącza #dzbanecznik uprawiam go od kilku lat i zast...
źródło: comment_1642063511yLX0tMT2uPGZBENvcvY5rX.jpg
  • 10
@yneb: Jak chcesz mieć dwie doniczki z dzbankami to jest ale tak jak pisze, bardzo dlugo im zajmie przystosowanie sie do nowych warunków zanim zaczną na nowo rosnąć. Ja bym w sumie nie ruszał, nie jest wcale tak gęsto a jak podrosną to będzie jeszcze mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yneb: Osobiście nie bo ja to w sumie wole sie bawić roślinami i sprawdzać różne rzeczy niż uprawiać tak jak powinny być uprawiane :D Ale jak chcesz mieć dużego #!$%@? to nauczyłem sie właśnie tego że zostaw to tak jak jest :D Zwiększ im wilgotność, daj im jakąś lampke żeby miały więcej światła to będzie rósł szybciej, przesadzaniem tylko zaszkodzisz