Wpis z mikrobloga

Mircy szukam do gravelka moich pierwszych SPD, co by w bramę przydzwonić (pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) .
Moim obiektem zainteresowanie są CRANKBROTHERS Candy 1 albo SHIMANO PD-ME700.
Ma ktoś doświadczenie z tymi modelami?
A przy okazji poleci ktoś jaki kask?

#szosa #gravel #rower
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sierotek te shimano są bardzo ok, ja jeżdżę na look x-track i też mogę je polecić.

Co do kasku - najlepszy będzie ten, który przymierzysz i będzie dobrze leżeć na głowie. Ja jeżdżę w Abus Viantor od 1.5 roku i bardzo go lubię.
  • Odpowiedz
@Sierotek: do shimano masz też podobne PD-EH500 i PD-T8000... albo jak wyżej - taniej m520 jeżeli nie planujesz jeździć w normalnych butach.

Z shimano jest tez tak, że masz bloki wielokierunkowe, z których się wypniesz zawsze, a cranki (nawet te easy release) są gorsze niż jednokierunkowe od japońców.
  • Odpowiedz
@Sierotek: m520 :] niezajebywalne jak passat, a co do kasku jak wyżej, to co dobrze leży na głowie. Osobiście mam kask firmy MET, bardzo lekki i co ważne biały. Nie nagrzewa się i nie promieniuje w głowę tak bardzo jak czarne.
  • Odpowiedz
@Sierotek: A kask to weź jakiś z MIPSem - nie zaszkodzi, a może pomóc w razie jakiejś kraksy. I pamiętaj, żeby przede wszystkim kask przy przymierzaniu dobrze leżał na głowie i w nic nie uwierał. Jak przy przymierzaniu będzie uwierał, to możesz być pewnym, że podczas jazdy oszalejesz od uwierania i przyjemność przerodzi się w obrzydlistwo
  • Odpowiedz
@Sierotek: Zależy czego szukasz, jeżeli wytrzymałości to Shimano jak koledzy piszą.
Używam Cranków ~10 lat (Candy C, X, Eggbeatery C, teraz 3). Ogólnie to dobre pedały, które faktycznie trudno zapchać, są bardzo proste w serwisie. Minusem w tym przypadku jest łożysko ślizgowe, które się zużywa, czasem wyrabia się oś (szczególnie Ti), poza tym bloki są mosiężne, więc też szybciej się zużywają w porównaniu do Shimano. Ta platforma w Candy za
  • Odpowiedz