Wpis z mikrobloga

Hej, takie pytanie może głupie może mondre, nie wiem. Czy 2 ostatnie struny basowe powinny calkowicie wchodzić do siodełka? Czy może wystarczy że są osadzone i się nie ruszają?
Wymieniłem struny na te same i brzęczy mi to cały czas i już nie wiem co mam robić. Podniesienie akcji strun trochę pomaga, ale wcześniej działało to dobrze na niskiej, teraz znowu gówno

#gitara
Pobierz S7-1500 - Hej, takie pytanie może głupie może mondre, nie wiem. Czy 2 ostatnie struny...
źródło: comment_1642004989zfRFcLtLuNUlOW7Eoz7mkT.jpg
  • 11
@S7-1500: Moim zdaniem nie muszą, o ile:
- nie wyskakują z tych rowków gdy mocno uderzasz struny
- struny są na właściwej wysokości nad pierwszymi progami
- podczas strojenia i grania, struny nie przeskakują/pikają, czyli się nie blokują w tych rowkach

Jeśli gitara nie jest jakaś kompletnie budżetowa, to możesz oddać do lutnika, żeby ci wstawił nowe (lepsze niż plastikowe).
dzięki, myślicie żeby piłować? Cos na necie nie mogę znaleźć siodełek dopasowanych do grubosci6 strun


@S7-1500: Jeśli nie jest to super drogi instrument i wiesz jak to powinno wyglądać to próbuj. Ogółem to takie rzeczy się wymienia i nie są drogie więc nie powinieneś mieć problemów u lutnika jeśli #!$%@? to koncertowo.
Zgadzam się też z @GhostTrick: że struny nie muszą być całkowicie w rowkach, ale struna E wygląda jakby