Wpis z mikrobloga

Zarejestrowałeś sobie konto na numer ze strony z tymczasowymi SMS-ami bo nie chciałeś/aś podawać prawdziwego numeru telefonu obawiając się np. o swoje bezpieczeństwo (zwłaszcza w świetle ostatnich ataków organizowanych przez chochlika z Transylwanii)? Nie odzyskasz więc dostępu do swojego profilu (chyba, że numer na który rejestrowałeś konto jest nadal aktywny) gdy Wykop uzna, że musi się upewnić iż jesteś właścicielem konta.

Gdy loguję się na swoje konto, widzę poniższy komunikat (niestety zdjęcia nie mogę dodać bo za każdym razem wyskakuje błąd) z prośbą o podanie kodu SMS.

Kodu z SMS-a nie wprowadzę bo numer na który kontro zarejestrowałem juz dawno przestał być aktywny jakieś cztery lata temu (z resztą te numery mają krótką żywotność).

Wysłałem e-maila do Wykopu z pytaniem co robić to do dziś nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Chciałbym zapytać czy Administracja jest świadoma, że użytkownicy nie do końca chcą podawać swój prywatny numer telefonu na stronie ze śmiesznymi obrazkami bo obawiają się iż wyciekną i trafią do pani Sobieraj od Ekologicznego Województwa czy innych cudów od fotowoltaiki?

Założyłem znalezisko (nawet linka nie mogę podać bo wyskakuje błąd) ale dali czerwoną belkę że to moja wina że podałem numer do którego nie mam dostępu. Tak, z pewnością podam wam mój prywatny - już lecę i potym się o swoje koślawe kulosy.

Nie mogę nawet teraz skasować mojego pierwszego konta (sic!) bo bez wprowadzenia kodu z SMS guzik mogę zrobić XD

@wykop @a__s @m__b winszuję podejścia do użytkownika. Proszę uprzejmie abyście usunęli moje konta: mevex21 oraz 2mevex1.

#wykop #bekazmoderacji #humor #konto #sms
  • 2
  • Odpowiedz
@2mevex1 Nawet jak ktoś poda prywatny, stały numer to zdarza się, że po jakimś czasie zmienia numer telefonu, a stary numer mu wygasa. Więc wykop po prostu powinien dać jakąś możliwość odzyskania konta. Co za różnica czy ktoś użył tymczasowego numeru, czy jego własny przestał działać.
  • Odpowiedz
@2mevex1: na podstawie RODO masz prawo do wglądu w swoje dane osobowe i ich aktualizacji. Zatem napisz na support, że na podstawie RODO prosisz o aktualizację numeru telefonu na poprawny. Jeżeli Ci odmówią do UODO.
  • Odpowiedz