Wpis z mikrobloga

Mireczki, na weselu będzie zaproszonych 114 dorosłych osób.
Robię wesele tradycyjne, dlatego głównym alkoholem będzie wódka. Kupiłem 120 butelek 0,5 l.
Oprócz tego chciałbym ustawić stół z innymi alkoholami, czyli:
-wina
-whisky
-piwa (część zwykłych, radlerów, 0%)

Przy założeniu, że na wesele faktycznie 100 osób dotrze to jaką ilość tych alkoholi byście sugerowali?
Jeśli chodzi o wódkę, przelicznik jest prosty - 0,5l na głowę. Co z resztą?

#pytanie #wesele #slub #organizacjawesela
Podlaski_warmianin - Mireczki, na weselu będzie zaproszonych 114 dorosłych osób.
Rob...

źródło: comment_1641764431WA6xUAO4IxjJzGwEc6ojqW.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin: wódka x2, a jakiś stolik z winami itd. to pewno jakaś młodzież podpierdzieli z 3-4 butelki i tyle. Ewentualnie ktoś jak nie może to bezalkoholowe piwo ostatnio w modzie dla takiej osoby.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Podlaski_warmianin: będą baby w ciąży, kup jeszcze jakieś wina musujące 0.0%
Zwykłych win to:
6xwina czerwone
6xwina białe
Oba rodzaje półwytrawne/półsłodkie
Polacy nie nie mają gęby do win wytrawnych.
Whisky: 6x0.7 będzie git, zostaną Ci około 2 butelki. Piwerka to: kratka bezalkoholowego i 3 kratki normalnych
  • Odpowiedz
-wina


@Podlaski_warmianin: Zamawiałem 36 butelek (3 kartony po 12 butelek, z czego 9 wytrawnych białych, 9 wytrawnych czerwonych, 9 półwytrawnych białych, 9 półwytrawnych czerwonych) przy ok. 75 gościach na wiejskie wesele i zeszła mi połowa. Panie bardzo chętnie wybierały wina. Pamiętaj że wino w przeciwieństwie do piwa się nie zepsuje po roku, więc ewentualny zapas nie jest złym wyborem. Jak zamówisz 36 na 100 osób, to możesz być spokojny. Ale... wszystko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@southlander: a co ja #!$%@? napisałem? Że ma być albo półwytrawne albo półsłodkie. W Polsce nie ma zwyczaju picia wina wytrawnego. Julki je tylko kupują, ze względu na niską cenę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Podlaski_warmianin: unie było ostatecznie 68 osób, miałem drink bar i stół wiejski. Ale mniej więcej zrobiłem proporcje zejścia łychy do Twojej listy gości. Nie powinno zabraknąć, a na później też coś zostanie. Trzymam kciuki, aby wszystko poszło gładko Mireczku ( )
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin: miałem podobną liczbę gości, poszło 80 butelek wódki, ok. 30 butelek wina (mniej więcej 12 białego i 18 czerwonego), barmanowi zeszło 4 litry whisky, 3 litry tequili i 3,5 litra rumu, bimber prawie cały został, a piwo bezalkoholowe w ilości 30 butelek to się rozeszło w 2 godziny, bo wszyscy kierowcy pili.
  • Odpowiedz
a co ja #!$%@? napisałem?


@T3sla: Nieprawdę. I niepotrzebnie wulgarnie. ( _)

Że ma być albo półwytrawne albo półsłodkie.


@T3sla: A ja że półwytrawne albo wytrawne.

W Polsce nie ma zwyczaju picia wina wytrawnego.


@T3sla: Oczywiście że jest. Ci co pijają półsłodkie, na weselu i tak sięgną po wódkę. Ci co lubią wino, półsłodkiego nie tkną, za to wytrawne i półwytrawne chętnie. Miałem wiejskie wesele na
  • Odpowiedz
@T3sla: @southlander: Panowie nie kłócić się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w ogóle wg "internetowego kalkulatora alkoholi" obliczyło mi, że na 100 gości powinno być 14 sztuk 0,7l whisky co jest dla mnie liczbą przestrzeloną. Patrząc, że moja rodzina jest raczej prosta i każdy lubi wóde, postawie 5 sztuk 0,7l.

pytanie mam odnośnie pozostałych napojów, czy takie ilości wg was są ok? Przyopominam - 100 gości

75
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin: U mnie soki i woda były w cenie talerzyka, a napojów gazowanych oferowanych w dopłacie w ogóle nie brałem, więc tutaj nie pomogę. Rodzinę też mam klasyczną, jak pisałem to było typowe wiejskie wesele na głębokiej prowincji z wieloma weteranami wesel, i kalkulatorowe 0,5l wódy na głowę okazało się zdecydowanie za dużo, zeszła połowa, mimo zapewnionego hotelu dla większości.

Nie znam osoby której by zabrakło choćby jednego rodzaju alko na
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin: Wszystko zależy od Twoich gości. Rozeznaj się kto co pije. U nas wódki było 1.2 butelki na gościa. Wina 0.8 butelki na gościa. A dodatkowo kilka butelek whisky, ginu, jakieś martini, musujące itd. To tak jakby się znalazł ktoś wybredny.
  • Odpowiedz