Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #gry

Mam mały problem.

Mam laptop Lenovo z RTX 3060.

Włączę laptop, odpalę grę i wszystko spoko. Na ultra wszystko 120fps itp. Po pół godzinie - godzinie gry. Gra zaczyna przycinać i fps spada do 30.

Mam ustawioną RTX jako główną kartę. Temperatura karty to 50-60 stopni. Więc spoko.

Co może być problemem?

#kiciochpyta
  • 35
Poza tym, te lenovo w tej cenie niszczą konkurencję.


@Qontrol: Kosztem właśnie tego, że jeden egzemplarz działa a drugi dostaje czkawki, bo się chińczykowi zapomniało folii z termopadów odkleić XD

Gówno mnie obchodzi Twoje zdanie, zadałem pytanie, nie odpowiedziałeś


@Qontrol: No właśnie odpowiedziałem, tylko nie wprost. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Sprawdź w jjakimś occt czy nie dostaje zadyszki a jeśli tak, to albo trzeba wyczyscic
@Qontrol: sprawdz czy to nie bottleneck procesora/karty od temperatury bo na to wygląda. Mialem kiedys MSI co był 3 razy na gwarnacji z tego powodu. Pomogło dopiero jak sobie sam pastę wymieniłem chociaż może to być przegrzewanie się z powodu innych ustawień systemowych.
@Qontrol: Odpal OCCT, odpal jakiś program do logowania temperatur.

Wróżenie z fusów. ;)

Co do samego Lenovo - robią tanie sprzęty, ale nie mają startu do nawet głupiego MSI w którym problemów z chłodzeniem się nie uświadczy. Lenovo nawet głupie płyty główne ma tak zaprojektowane, że heatpipe idą obok "krytycznych" elementów powodując szybsze awarie w przyszłości. No i bawią się w Apple, utrudniając wymianę elementów. ;>

Jaki to model?
@Qontrol: Możesz odpalić logowanie z sensorów temperatury oraz taktowania CPU i GPU w trakcie gry. Jak zauważysz znaczący spadek wydajności to przełącz się na program i sprawdź co się stało. Może to nie GPU a CPU zaczyna spadać na ryj i sobie go rozwala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@putinn: tu sie nie zgodzę. Miałem 3 MSI z tym co mam go teraz i z każdym był jakiś problem a z GT63 byłem aż 3 razy w bielanach pod Wrocławiem osobiście. Jak wysłałem go 4 raz to juz mi go nie oddali razem z danymi xD musiałem odkupić od nich mój dysk by zgrać dane i im odsprzedać by odzyskać pieniądze. Ale to inna historia. Bo z samymi laptopami były
@Qontrol: Same ostrzeżenia to nic złego bo o różnych rzeczach mówią czasami zwykłe pierdoły ale klikając na poszczególne dowiesz się coś więcej. I te o bottlenecku mają opis tak jak na moim screenie. Nie mniej jednak jest to tylko informacja o tym, że to występuje a przyczyna może być właśnie w problemie z chłodzeniem. Laptop się przegrzewa i zmniejsza taktowanie (wydajność) by się ochłodzić. Może być źle nałożona pasta, przytkany wentylator,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@internety: W sumie oby to zadziałało. Bo mam tak że dostanę laptopa instaluje tysiąc #!$%@?. Potem reset i instaluje 500 #!$%@?. Teraz zainstaluje tylko to co potrzebuje na czysto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@internety: Znaczy przed konsola ja sporo siedziałem w pc. Stworzyłem nawet największe forum o Sony Xperia w Polsce będąc w gimnazjum. Potem kupiłem laptopa "gadżet" który nie nadawał się do niczego DELL XT3. I jakoś na x lat odpadłem od tego. Teraz wracam. Muszę nauczyć się sporo od nowa -_-

43% na razie. Oby wrócił do życia.
@internety: Może taki model :D Ja korzystałem z kilku Cxów i Leopardów w różnej wersji, nie miałem praktycznie żadnych problemów sprzętowych.

MSI Dragon to inna para kaloszy, do #!$%@? na starcie xD Jak każdy inny soft od producentów laptopów. To samo w Lenovo, tam też jest jakiś "control center" albo coś podobnego, co lubi spowolnić sprzęt drastycznie.
@putinn: GT63 jak go kupowałem to kosztował ok 11 tysi wiec cena mogła sugerować jakość XD teraz mam za 8k i jest o wiele lepiej więc w MSI to chyba im taniej tym lepiej xD ale 3 różne modele GT63 8RF, GE73, i GE75 8RF teraz i podobne problemy. Miałem lenovo ideapad y580 i był nie do zajechania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@putinn: Na moje oko to po prostu zainstalowałem za dużo zbędnego gówna z torrentow i zaczęło się szaleństwo.

@internety: Przywracanie systemu udane. Mam czystego lapka, zobaczymy czy to pomoże.

Całe #!$%@? szczęście wszystkie zdjęcia córki mam na karcie na aparacie -_-
@Qontrol: na moje to się on przegrzewa. I nic dziwnego 300w gpu w laptopie a fizyki nie oszukasz choćbyś kończył studia na MIT. Odpal w tle HWInfo64 w trybie logowania do csv i doprowadź do tej sytuacji jeszcze raz. Jeżeli jakakolwiek temperatura na gpu przekracza 80C lub na CPU 90 to gratulacje masz laptopa i throttling w pakiecie. Niemal gwarantuję że jak oddasz na serwis to powiedzą że tak ma być.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@keton22: wydaje mi się że za dużo miałem #!$%@? na łapku programów. Przywróciłam do fabrycznych. Teraz w Apex 120fps stałe a wcześniej od 30 do 50 FPS.

Gram już prawie godzinę i zero spadków.