Wpis z mikrobloga

Nowy taryfikator jeśli idzie o pkt karne to jeden wielki wał i ściema i o ile z hajsem się zgodzę bo inflacja od 97 itd. (Poza stawką za stłuczki bo to jest żartem) to pkt karne to jechanie po stereotypie i robienie z ludzi na chama piratów których trzeba łapać za mordę, a do tego jeszcze likwidacja kursów reedukacyjnych. Od lat mimo rosnącej liczby aut systematycznie liczba wypadków i rannych na polskich drogach spada, a nie rośnie, polacy i bez nowego taryfikatora jeździli bezpieczniej, problemem jest brak edukacji i wprowadzanie nowych przepisów bez żadnych kampanii jak te z pierwszeństwem pieszych już przed przejściem, ze strony rządu było 0 info o tym nic, żadnych spotów, dopiero już jak to wprowadzili. Chamstwem jest robienie z polaków piratów i dokręcanie im radykalnie śruby bez posypania głowy popiołem i stwierdzenia, że infrastruktura kuleje, poza miastami, źle wyprofilowane zakręty, przesyt znaków, PANIE KOGO TO OBCHODZI. I teraz, żeby nie było że gadam bez pokrycia, na stronie policji można sobie ładnie zaobserwować w najnowszym raporcie jaki jest ładny trend spadkowy wypadków i jak rośnie liczba aut.
#samochody #motoryzacja #mandat #bekazpisu
Statystyki policji
  • 24
@Pimenista: tak, prawda. Nie wiem, nie mam przepisu na wszystko ale może jakby stawki powiązali z minimalną płacą jakoś albo co to by to miało więcej sensu. A co do przepisowych kierowców, chciałbym żyć w przekonaniu, że nigdy nie popełnię żadnego błędu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pimenista: Mam prawko prawie 10 lat. Jeżdżę regularnie po PL i to dłuższe trasy. Więc wiem co i jak ;)

Oj tak tak. Norwegia, jadę autostradą. Dwa pasy, niewielki ruch, droga równa i prosta. Ograniczenie do 120 km/h. Można tyle jechać? Można. Więc argumenty z dupy.

Bo na polaka za kierownicą nic nie działa tak jak wysoki mandat, to akurat proste.
@Pimenista: Celowo z małej. Systematycznie jeżdżę chociażby na a2 i widząc bandę szympansów za kółkiem i nie zamierzam mieć innego zdania. Wyprzedzam ciąg aut lewym pasem i na zderzaku mam debili tak blisko, że widzę dosłownie bezmógza w lusterku.
@Pimenista: Brawo, jak na to wpadłeś? :)

Doczytaj:

"Wyprzedzam ciąg aut lewym pasem". Wyprzedzam przykładowo 5 czy 8 aut, bo wleką się za tirem na prawym. W tym momencie siada za mną ktoś i podjeżdża pod dupę. W normalnym kraju zabraliby za to prawko.
@piwakk: dobra ty masz swoją opinię, oficjalne staty mówią, że jeździmy co raz lepiej, eksperci mówią, że mandaty są przesadzone, ale to nie istotne prawda, w stosunku do zarobków są absurdalnie wysokie w porównaniu do zachodniej europy. Poza tym nowy taryfikator to nie tylko prędkość.....