Wpis z mikrobloga

Potrzebuje pomocy :| i przy okazji #rozdajo
Jak ktoś będzie w stanie realnie rozwiązać mój problem chętnie zapłacę blikiem 50zł za pomoc :)
Telefon Xiaomi mi9T
Rano telefon wpadł mi w bootloopa i co chwile próbuje się włączyć. Próba hard resetu poprzez kombinacje Power i Vol+ nie działa gdyż telefon tylko włącza się po raz tysiąćpińcetstodziwińcsetny...
Jedyne co jest w stanie uruchomić to FASTBOOT. Pokładałem w tym nadzieję ale mimo nie posiadania wiedzy spróbowałem wgrać świeżego Xiaomi Mi 9T Latest Global Stable Version Fastboot przez MiFlash. Tu nastąpiło fiasko gdyż dostałem komunikat "missmatching image and device" i "erase is not allowed in lock state". Doczytałem że muszę odblokować bootloadera ale w momencie gdy nie mogę uruchomić telefonu jest to raczej nierealne. Czy ktoś ma jakiś pomysł co mogę dalej zrobić??

#xiaomi #telefony
  • 16
@K_eM1 "missmatching image and device". Sprawdź czy ściągałeś dobry rom. Komunikat oznacza, że ściągnięte oprogramowanie nie pasuje do modelu Twojego urządzenia.

Masz wersję europejską, chińską czy global?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K_eM1: miałem coś takiego (chyba to samo) kiedyś i była winna bateria. Telefon próbował się włączyć i zaraz się wyłączał. Żadne resety przyciskami nie pomogły. Kolega wyją baterie (miałem taki model xiaomi że dało się otworzyć) i podmienił baterie. Zadziałał. Oczywiście pozbyłem się telefonu bo i tak stary był.
@K_eM1 spróbuj jeszcze sam plik romu wrzucic na pulpit. Chidzi o to żeby ścieżka dostępu do pliku była jak najkrótsza. U mnie to powodowalo problemy, jeśli plik romu był zakopany daleko w folderach.
@K_eM1: gdzie kupiles ten telefon?

Nie wiem co w tym wypadku, na twoim miejscu bym instalowal. Zmienil jezyk na ang, ale jezyki, powinny w a droidzie byc i potem kombinowal, o ile to pojdzie.
@Ukiel_X @PurpleHaze ze
Chyba zaczynam rozumieć w czym jest problem. W telefonie mam zablokowany bootloader przez co nie mogę wgrać żadnego flasha. Teraz pytanie czy jestem w stanie odblokować bootloader gdy telefon nie chce się uruchomić ?
@K_eM1 o kurde, chyba przed chwilą miałem podobnie, jeżeli dobrze rozumiem. Telefon zaczął się cały czas zapętlać we włączaniu, tyle że nie mógł się włączyć, ale logo uruchamiania się pojawiało i znikało po chwili, tak samo z wejściem w fastboota, zaraz ogarnąłem, że przycisk włączania tak jakby się zawiesił, czyli nie musiałem trzymać przycisku power i przycisku głośności w dół, żeby wejść w fastboota, wystarczyło że trzymałem sam przycisk głośności. Rozwiązałem to
@K_eM1: bez odblokowanego bootloadera to raczej lipa. Sam miałem ten problem 2 tygodnie temu na leciwym MI5 i po 7 godzinach batalii udało się dojść do ładu. Niestety w moim przypadku booloadrer był odblokowany....