Wpis z mikrobloga

Reduta Walled City

Witam szanowną grupę, dzisiaj będziemy zwiedzać osiedle Reduta, najnowszy przykład polskiego postmodernizmu, urbanistycznego kunsztu w upychaniu jak największej liczby ludzi na jak najmniejszej powierzchni. Pogoda dość mroźna, dlatego mam nadzieję, że wszyscy w termosach mają ciepłą herbatę oraz kanapki do posilenia się. Spacer potrwa około półtorej godziny. W drogę!

#zlotawolnoscdeweloperska
#krakow #mieszkaniedeweloperskie #pradnikczerwony
DerMirker - Reduta Walled City

Witam szanowną grupę, dzisiaj będziemy zwiedzać osi...

źródło: comment_16416240515Ee6z8Ba5xpR57RhXneElN.jpg

Pobierz
  • 226
  • Odpowiedz
wielkie place zabaw i parkingi


@StoSloty1488: ty chyba nie byłeś na osiedlu z wielkiej płyty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wlaśnie parkingi to jest ich jeden z większych minusów. Bo ich #!$%@? nie ma i nawet nie bardzo jest co kupić. Obejrzyj sobie jakieś zdjęcia z lat 80 i z dziś - dosłownie dorobiono parkingi na każdym terenie tam gdzie się dało i nadal jest mało. Nikt nie
  • Odpowiedz
@variss: no akurat byłem w Aleppo przed wojną i śniegu nie widziałem tam ;) A co do cen mieszkań, to najnowsze coś, co budują, to 15k za m2 (serio).
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Własnie laska z którą się spotykam mieszka na takim osiedlu, jak zajeżdzam wieczorem to każdy skrawek miejsca #!$%@? samochodami. xD Jak się ma pecha to się parkuje ładny kawałek od miejsca docelowego. I zawsze jak wyjeżdzam to kisnę właśnie z wykopków zachwycających się tymi osiedlami z prl. xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@gaily: zarówno w Wielkiej Płycie (celowo z dużej xD) jak i w deweloperskim chlewie jest problem z miejscami. Chyba jedynie bloki z lat 90. mają dużą ilość ogólnodostępnego miejsca
  • Odpowiedz
@DerMirker: z ręką na sercu - myślałam że to ujęcie z Myśliwskiego Wzgórza w Gdańsku. Identyczne wąwozy, uliczki na jedno auto, wiadukty przyklejone do budynków zamiast chodników i wszechobecne płoty. Wpadłam tam dwa razy: pierwszy i ostatni, jak szukałam sobie lokalu.

Klaustrofobia to pierwsze wrażenie, jakie masz w takich miejscach.
  • Odpowiedz
@DerMirker jak zwykle złoto, o taki wykop nic nie robiłem ( ͡ ͜ʖ ͡) a cytat

Znaleźć ogólnodostępne miejsce parkingowe to tak, jakby znaleźć osobę w wieku 18-30 lat w Krośnie. Po prostu ich nie ma.


Mnie #!$%@? xD
  • Odpowiedz
wow, jak dystopijnie... Przeraża mnie to, co ludzie muszą myślec o przyszłości w Polsce, skoro decydują się na zakup mieszkań na takich osiedlach. Że już lepiej nie będzie i lepiej brać takie gówno, bo za x lat będzie tylko gorzej?


@avanea tylko drożej
  • Odpowiedz