Wpis z mikrobloga

#aliexpress

#pytanie

#gorzkiezale

Mirki potrzebuję podpowiedzi. Paczka została zatrzymana w celnym, wysłałem im mailowo fakturę od sprzedawcy wraz z tłumaczeniem oraz ksero dowodu tak jak napisali w liście z PP. Problem pojawiał się jak poprosili jeszcze o dowód wpłaty. Niby nic takiego, ale przedmiot który kupiłem miał free shipping(samolot EMS), cena za przedmiot około $120 a faktura wystawiona na $25. Dodam jeszcze, że potwierdzenie przelewu jest na ALIPAY a nie na firmę podaną na fakturze. Nie będą robić problemu jak napiszę, że kwota przelewu zawiera również koszty przesyłki?
  • 14
@ZobaczylemInternet: nie rozumiem. Skąsz masz tę fakturę na $25? Co to znaczy, że potwierdzenie przelewu jest na Alipay? W ogóle jakie dane są na fakturze?

Tak w ogóle, to celnicy nie są głupi. Na pewno nie uwierzą, żę np. smartfona kupiłeś za $25. Lepiej od razu zapłacić normalnie, bo znając urzędników, będą się mścić.
@ZobaczylemInternet: Jak wynika z art. 32 WKC w celu ustalenia wartości celnej metodą wartości transakcyjnej do ceny faktycznie zapłaconej lub należnej za przywożone towary dodaje się:

...

e. koszty transportu i ubezpieczenia przywiezionych towarów oraz opłaty załadunkowe i manipulacyjne związane z transportem przywiezionych towarów do miejsca ich wprowadzenia na obszar celny Wspólnoty.

Niestety koszt transportu będzie wliczany w cenę w celu obliczenia wartości przedmiotu.
@DOgi: Fakturę otrzymałem od sprzedawcy. Pieniądze wysłałem zwykłym przelewem bankowym na alipay(sprzedawca otrzymuje pieniądze jak zaznaczę w zamówieniu, że już odebrałem przesyłkę), nie paypalem (prosto do sprzedawcy).

Wysłałem do PP potwierdzenie przelewu, zobaczymy co będzie dalej.